OBJAVA: 25.05.2019, 19:46h   •   IZMJENA: 25.05.2019, 20:00h   komentara   •     ISPIŠI

Protiv Dinama na Šubićevcu

Milan Balaban/arhiva Remi za kraj II. HNL: Šibenik sačuvao sve igrače za veliku bitku protiv Istre 1961
25.05.2019, 19:46h

U posljednjem kolu 2. HNL ove sezone nogometaši Šibenika odigrali su 2:2 na Šubićevcu protiv Dinama 2. Bila je to utakmica bez rezultatskog značaja, pa je Šibenik, čuvao većinu igrača kojima je prijetilo da zbog kartona ne zarade treći žuti i propuste Istru. U tome su uspjeli, pa će kompletni u kvalifikacije. Protiv Zagrepčana dva su puta narančasti vodili, a na kraju je Rogić spašavao bod.

Kao što je bilo i najavljeno, u zadnjem kolu ovogodišnjeg natjecanja u 2. HNL nogometaši Šibenika zaigrali su u podosta promijenjenom sastavu. Razlog je činjenica što čak devet igrača ima po dva žuta kartona. Treći bi ih eliminirao iz utakmica kvalifikacija, stoga je Perković drugačije 'miješao karte'.

Uz Antunovića koji je ozlijeđen, te Bilića koji je u prošlom kolu dobio crveni, izvan zapisnika ostavio je Pandžu, Musu (muči ga i ozljeda) i Pecolaja. Sva trojica imaju po dva kartona, kao i Kukec i Prince koji su na klupi, a susret su započeli Roca, B. Barišić, Maleš i Celić koji će morati paziti da ne zarade žuti, ako žele igrati u Puli. Od prve minute, umjesto odličnog Labrovića, poslije dugo vremena među vratnice u službenoj utakmici stao je Rogić.

U utakmici bez rezultatskog imperativa s obje strane, prvi su zaprijetili domaćini: Stanić je dao odličnu loptu za Kendeša, on se sjurio u kazneni prostor gostiju, ali udarac nije bio dobar. Na drugoj strani, točno šest minuta kasnije, snažno je pucao Ćuže, Rogić se istaknuo odličnom intervencijom. U 27. minuti promjena na semaforu: Celić je dugo vukao loptu, ona stiže do Bulata koji puca s 20 metara i jako lijepo pogađa za domaće vodstvo.

Nije dugo na semaforu svijetlila domaća prednost: kapetan Vukorepa izgubio je jednu loptu, Krizmanić je izašao sam na Rogića koji mu prvi udarac brani, a kod drugog je nemoćan jer se igraču gostiju loptu odbila pred prazan gol. Potom ponovno po jedna prilika na svakoj strani: prvo je vratar gostiju Juric vršcima prstiju zaustavio lob Kendeša, a na drugoj strani Kapitanović je pogodio okvir gola.

Na odmor su narančasti otišli s prednošću. Fuštin je izborio prekršaj s lijeve strane kaznenog prostora gostiju, odlično je pucao Bulat, Juric je obranio (s tribina se činilo da je već tada možda lopta prešla gol crtu), na pravom je mjestu Kendeš koji šalje loptu u gostujuću mrežu za novo vodstvo svoje momčadi.

Na prvu prijetnju u nastavku čekalo se do 58. minute: Kendeš je odlično ubacio s desne strane, Fuštin u sredini ne uspijeva dobro zahvatiti loptu i odlična prilika propada. Nekoliko minuta kasnije novo izjednačenje: ubačaj s desne strne Šibenikova kaznenog prostora, gužva u petercu, lopta pogađa Šibenikova kapetana Vukorepu i završava iza Rogićevih leđa.

Blaićev pokušaj, koji je otišao ravno u vratara gostiju, dugo je bio jedina prijetnja vratarima. A onda su u završnici utakmice gosti bili puno bliže pobjedi, a glavni krivac koji nije dopustio da gosti odnesu puni plijen sa Šubićevca je Lovre Rogić. Šibenikov čuvar mreže, koji je poslije dugo vremena stao na gol, odlično je reagirao u četiri situacije i sačuvao bod svojoj momčadi.

S bodom u podosta promijenjenom sastavu Šibenik je tako zaključio prvenstvene utakmice 2. HNL. Sve su misli sada usmjerene prema petku i prvoj utakmici kvalifikacija, a ono što je posebno bitno je da nitko od domaćih igrača nije zaradio treći žuti karton, pa će narančasti biti kompletni (osim ozlijeđenog Antunovića) za prvu utakmicu u petak na Šubićevcu.

ŠIBENIK – DINAMO 2 2:2 (2:1)