OBJAVA: 13.09.2018, 16:21h   •   IZMJENA: 13.09.2018, 16:21h   komentara   •     ISPIŠI

HNK Šibenik gostuje u Sigetu

Pred nogometašima Šibenika drugo je gostovanje u sezoni. Zadarske Stanove uspješno su prošli osvojivši tri boda, a kako će biti u Sigetu doznat ćemo ovog petka nešto prije 18 sati.

Milan Balaban Roca: 'Znamo sve o njima, idemo se staviti borbeno i ako Bog da osvojiti tri boda'
13.09.2018, 16:21h

– Čeka nas teško gostovanje, zafrkan protivnik. Dobra momčad, čvrsta, jaka. Mi smo se dobro pripremali ovih proteklih par dana za njih. Mislim da znamo sve o njima. Idemo se staviti borbeno i ako Bog da osvojiti tri boda – u najavi utakmice ističe Ivan Roca koji se oporavio od istegnuća aduktora zarađenog na treningu dan prije utakmice protiv Zadra.

U dvije domaće utakmice, protiv Osijeka 2 i Međimurja, šibenski su problem bili ulasci u utakmicu, odnosno jako loša poluvremena, pogotovo otvaranja utakmica. - Sigurno da smo u proteklim danima na treninzima dosta radili kako ćemo ući u utakmicu. Zadnje dvije domaće utakmice problem nam je bio prvo poluvrijeme, prvih 20 minuta. Nastojat ćemo, odnosno učiniti ćemo sve da tako ne bude protiv Hrvatskog dragovoljca, nego ćemo od prve minute igrati kao što smo igrali zadnja dva poluvremena u domaćim utakmicama.

– Oni su remont ekipe napravili već na početku prijelaznog roka. Otišlo je 20 igrača, stiglo 20 novih. Ovaj su tjedan na posudbu stigla dvojica igrača iz Lokomotive: Havojić i Rožman. Imaju i novog trenera. Što se tiče taktičkih stvari ne znamo što možemo očekivati, novi je i trener, tako da je to uvijek malo zafrkano: ne znamo što referira u igri, što su njegovi zahtjevi. Ali to nas ne smije poremetiti, mi se trebamo pokušati nametnuti, da što više ovisi o nama, a što manje o njima – nadovezao se trener Šibenikovih vratara Ivica Matas.

Dva igrača preskočit će i ovo kolo, dodao je Matas: - Antunović je pokušavao, ali nije do kraja zaliječio ozljedu, bolje ga je sačuvati da ga imamo za sljedeću utakmicu. Golman Rogić još je van stroja, tako da njih dvojicu nemamo ni za ovu utakmicu.

Hrvatski dragovoljac i Šibenik igraju u Sigetu ovog petka s početkom u 16 sati, a prijenos je na HNTV-u.