U HNK Šibeniku presretni zbog pobjede

Rogić: 'Momčadska pobjeda, pobjeda za sve ljude u gradu', Mina: 'Moj prvi gol u profesionalnom nogometu'

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   17.10.2021 u 21:41

Facebook HNK Šibenik
Sreću i zadovoljstvo na Šubićevcu nakon 14 godina čekanja pobjede nad splitskim 'bilima' na domaćem travnjaku nije bilo moguće ne zamijetiti. Radovali su se nogometaši Šibenika s pravom, zasluženo su slavili nad Splićanima s 2:0. Podijelili su s nama dojmove nakon utakmice.

Zaustavili smo prvog strijelca vodećeg gola Kolumbijca Marcosa Minu. - Ovo je moj ne samo prvi gol za Šibenik nego i prvi gol u profesionalnom nogometu. Izrazito sam sretan zbog ekipe i zbog načina na koji smo odigrali utakmicu. Taj gol sam dugo čekao i došao je u najboljem mogućem trenutku, u derbiju – presretan je bio mladi Kolumbijac.

Ono što je Mina započeo zaključio je kapetan Mario Ćurić koji je preuzeo odgovornost i zabio s bijele točke. - Vidite i sami, presretni smo. Kao da nam se vratilo za prošla dva kola. Igrali smo dobro, stvarali šanse, ali bodove nismo uhvatili. Danas nas je sve išlo, baš smo sretni – kazao je Ćurić.

- Bili smo svi kao jedan, to se moglo vidjeti i s tribina. 'Ginuli' smo jedan za drugoga, od golmana do napadača, baš svi. Igrali smo dobro, presretni smo. Moramo proslaviti ovo koliko možemo danas i već se okrenuti Belupu – dodao je kapetan Šibenikove momčadi.

Izluđivao je igrače Hajduka Šibenikov čuvar mreže Lovre Rogić. Nije bilo toga što sjajni šibenski vratar u 90 minuta nije zaustavio: - Momčadska pobjeda. Sve što smo radili kroz ovih 14 dana, sve zadaće trenera smo prenijeli na utakmicu. Čestitam momcima, jer kad igramo jedan za drugoga onda se događaju ovakve pobjede. Mina je zabio, Ćurić je zabio iz penala ja sam bio dobar. Kompletno cijela ekipa je zaslužna za to. Jer kad ekipa igra dobro uvijek će izbaciti jednog pojedinca. U ovom slučaju smo nas trojica bili ti koji smo ovaj put povukli prema pobjedi.

- Ovo je pobjeda za sve ljude u gradu, pogotovo za naše navijače. Naravno da će nam biti i vjetar u leđa za nastavak prvenstva. Okrećemo se već sljedećoj utakmici – S. Belupu i nadam se da ćemo pokazati i njima kako se igra na domaćem terenu – dodala je Šibenikova jedinica.

Zadovoljstvo, s potpunim pravom, nije krio ni stručnjak sa Šibenikove klupe Mario Rosas: - Ovo je velika pobjeda za nas, za naše navijače i cijeli grad Šibenik. I u dvije utakmice koje smo izgubili igrali smo dobro, međutim rezultat nas nije poljubio. Kontra Hajduka je bilo drugačije. Što kriti da smo imali i sreće, naročito u drugom poluvremenu, kada je Rogić imao nekoliko sjajnih intervencija. No, teško je pobijediti Hajduk bez trunke sreće. Splićani su top momčad. Vidjeli ste kako su nas pritisnuli u drugom poluvremenu kada je kolega Gustafsson napravio neke zamjene. Na koncu, možemo biti sretni zbog pobjede. Čestitam svim svojim igračima i svim članovima šibenske nogometne obitelji.

Već u petak nogometaši Šibenika igraju novi prvenstveni dvoboj, na Šubićevac stiže Slaven Belupo.