Dinamo minimalno slavio na Šubićevcu

Rosas: 'Ostaje žal što nismo osvojili jedan bod', Bulat: 'Pobijedili smo na mišiće i zrelost'

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   28.11.2021 u 19:36

Dinamo je teškom mukom stigao do pobjede na Šubićevcu. Imao je k tome i puno sreće, ali i još ponešto. Šibenik se hrabro i dobro nosio, no, pao je nakon nesretnog autogola Perića u završnici utakmice.

Gosti su poveli iz vrlo lijepe akcije. Petković je asistirao Ivanušecu koji nema težak zadatak. Šibenik konstantno pokušava, no, Zagorac je bez posla. Ipak, u 74. minuti deveti prvenstveni gol Marina Jakoliša donosi izjednačenje. Spašava se Dinamo šest minuta kasnije kad, nakon loše reakcije Mine, lopta nespretno pogađa Perića u prsa i završava iza Rogićevih leđa.

– Radije bih da smo dobili bod, a ne da je dojam dobar, a bodova nema, ali što je tu je. Mislim da smo pokazali da na Šubićevcu nitko neće doći lagano do bodova. Dinamo se danas  dosta pomučio, imao je i sreće. Mi smo radili sve ono što je trener Rosas zahtijevao od nas, bili smo kompaktni, agresivni, čvrsti. Imali smo kontrolu, drugo poluvrijeme pogotovo. Došli smo na 1:1 i onda primimo taj neki odbijanac i na kraju izgubimo 2:1. Jednostavno, nesreća. Mislim da su svi igrači dali 150% i mislim da možemo biti ponosni na prikazano što smo napravili – kazao je nakon utakmice Marin Jakoliš, najbolji igrač narančasto-crnih ove godine.

Za bodom je žalio trener Mario Rosas: - Odigrali smo dobro. Igramo dobro protiv vrlo kvalitetnih ekipa, mogli smo i u tim ranijim utakmicama uzeti pokoji bod. Osjećaji na kraju utakmice, naravno, nisu dobri jer smo zabili autogol i izgubili. Pogreške se skupo plaćaju u ovakvim utakmicama. Igrali smo jako dobro protiv kvalitetnog protivnika kao što je Dinamo. Ostaje žal što nismo osvojili barem jedan bod.

U momčadi aktualnog prvaka od prve je minute zaigrao prošlosezonski kapetan Šibenika Marko Bulat. - Mislim da smo od prve minute krenuli dobro u utakmicu i da smo dobro otvorili. Prvih 15 minuta imali smo veći posjed, imali smo loptu u nogama, a nakon toga nam je malo ritam brzine igre pao. Pobijedili smo ovu utakmicu na mišiće i zrelost i čestitam stožeru i suigračima na fenomenalnoj borbi do zadnje minute.

Šibenik je odlična momčad, dodao je Bulat komentiravši i svoj prvi dolazak u matični klub otkako je napustio Šubićevac. - Na početku utakmice bilo mi je čak jako teško, i prije utakmice pri dolasku na stadion kad sam vidio ove svlačionice. Tu sam ipak odrastao. Ali od prve minute stavio sam fokus na Dinamo i nadam se da sam opravdao svoje zadatke i očekivanja trenera od mene – kazao je Bulat.

Šibenik u sljedećem kolu čeka gostovanje kod Lokomotive i to bez Marina i Batarela koji su dobili treći žuti karton.