Opet po teškom vremenu

Sekulić i Prusina donijeli juniorima HNK Šibenik nove bodove protiv Dugopolja

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   05.11.2023 u 18:57

U susretu 12. kola Prve nogometne lige za juniore, Šibenik je na Šubićevcu svladao Dugopolje sa 2:0 (1:0), pogocima Sekulića u 39. minuti i Prusine u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena. Šibenik je trenutno 11., sa 12 bodova, a sljedećeg petka gostuje kod Hajduka u Splitu.

Još jednom se juniorska utakmica na Šubićevcu igrala po teškim vremenskim uvjetima. Čim je sudac dao znak za početak utakmice, kao da je dao i znak kiši da počne padati, neumoljivo čak i kad bi Sunce granulo kroz oblake pa je na trenutke bilo i kišno i sunčano u isto vrijeme.

Jako su počeli šibenski juniori, bez obzira na sve, no u prvih pola sata vidjeli smo tek jednu dobru priliku, kada je Kulušić gađao u 16. minuti, a vratar Mihanović obranio uz pomoć desne stative.

U 37. Kulušić ima novu šansu, kada ne uspijeva pogoditi praznu mrežu, nakon vratarevog izlaska u prazno. Ubrzo nakon toga Morić pogađa prečku, da bi Sekulić u 39., nakon kornera sa desne strane, nakon niza pokušaja drugih igrača, ubacio loptu iz gužve u gol, za 1:0.

U nastavku opet Kulušić ima šansu glavom u 68., a potom i Dugopolje ima svoju najbolju priliku, kada je Balić jakim udarcem pogodio lijevu stativu. Imali su Šibenčani inicijativu, htjeli su drugi pogodak, no nedostajalo je ponajviše mirnoće pri dodavanju. Istakli su se Baturina sa odličnim loptama prema naprijed te Prusina, koji je od ulaska u igru unio živost u šibenskom napadu, a upravo taj igrač zabio je drugi pogodak za Šibenik, u sudačkoj nadoknadi, nakon što je vratar Dugopolja kod njihovog kornera otišao u šibenski šesnaesterac, nakon čega Prusini nije bilo teško pogoditi u kontri prazna vrata.

ŠIBENIK: Ilić, Mihaljević, Lončar, Tustonja, Čeko, Baturina, Morić, Šalić, Sekulić, Kulušić, Crljen (još su igrali Prusina, Šupe, Mučić, Matas), trener Rui Mota
DUGOPOLJE: Mihanović, Buličić, M. Bašić, Polić, Kero, A. Bašić, Katić, Martinović, B. Bašić, Balić, Bosančić (još su igrali Uvodić, Ivanda, Zebić, Vranješ, Munivrana, Domikulić), trener Tomislav Brnadić