OBJAVA: 02.11.2019, 16:21h   •   IZMJENA: 02.11.2019, 16:23h   komentara   •     ISPIŠI

11. prvenstvena pobjeda, deseta u nizu

Milan Balaban/arhiva Šibenik express juri i dalje: Kukec i Juričić matirali Kustošiju, golove namještao Rak
02.11.2019, 16:21h

Na Šubićevcu ništa nova: mijenjaju se samo protivnici, ali ne i navike nogometaša Šibenika. U 12. prvenstvenom kolu momčad Krunoslava Rendulića upisala je i 11. pobjedu (desetu u nizu) nastavivši svoj sjajan niz. Davor Kukec početkom nastavka načeo je goste, a posao je završio golgeter Luka Juričića. Vrijedi izdvojiti kako je asistent kod oba pogotka bio Nikola Rak.

Po teškom terenu istrčali su šibenski nogometaši u pohod na još jednu pobjedu. Fenjeraš Kustošija nije 'parkirala autobus' kao neki protivnici, znali su izaći i to opasno pred domaći gol. Njihov najopasniji igrač u ovoj utakmici Deak u trećoj je minuti prvi zaprijetio, Labrović je bez problema pokupio tu loptu. Na drugoj strani pucali su Rak i Ćurić, vratar Picak nije morao intervenirati.

U 11. minuti najbolja prilika narančastih u prvih 45 minuta. Rak je sve napravio na desnoj strani, ubacio u sredinu gdje Juričić s nekoliko metara ne uspijeva pogoditi okvir gola. Aktivni Rak ubacio je opasno i u 18. minuti, jedan igrač gostiju igrao je rukom u 16 metara, no, sudac Klaić nije se oglasio. Deak ponovno prijeti na drugoj strani, Labrović je ponovno siguran.

Kukec je u 23. minuti dobro kombinirao, potom pucao, zapela je lopta u bloku. Kapetan Vukorepa poslao je potom odličnu dugu loptu za Prince, šibenski Ganac nije dobro zahvatio loptu, pa ni udarac nije bio baš najbolji. Blokiran je potom još jedan pokušaj Kukeca, a Bulatov udarac u 37. minuti zaustavio je vratar Picak.

Nastavak nije mogao bolje početi po šibenski sastav. Kukec je počeo akciju, dodao na desno do Raka, on ubacuje u sredinu, golman kratko odbija, samo do Kukeca koji desnicom šalje loptu u donji desni kut gostujućeg vratara. U 64. minuti 100%-na prilika za Rendulićev sastav: Prince je sjajnu priliku pripremio Raku koji je sam na desnoj strani, ali ne zahvaća loptu na željeni način, te ona prolazi s krive strane vratnice.

Trener Rendulić odlučio je u završnici u igru uvesti Antunovića. Dok je domaći napadač čekao da uđe u igru, njegovi su suigrači imali korner. S desne strane izveo ga je Rak, točno na glavu Juričić koji je šalje u mrežu. Sedmi je to prvenstveni gol za  napadača iz Čitluka, koji je odmah potom uz ovacije s tribina izašao iz igre. Do kraja utakmice Rak je još pogodio stativu, a jedini pokušaj gostiju u drugom dijelu, onaj Štimca, lako je pokupio domaći vratar Labrović.

'Ti jedini, ti najbolji, Šibeniče', orilo se iz Šibenikove svlačionice dugo poslije utakmice. Posve zasluženo, jer šibenski niz traje i dalje. Srušeni su novi rekordi, šibenska nogometana jesen obojena je veselim tonovima.

ŠIBENIK – KUSTOŠIJA 2:0 (0:0)