OBJAVA: 31.08.2019, 21:25h   •   IZMJENA: 31.08.2019, 21:25h   komentara   •     ISPIŠI

Uzbudljiva utakmica

Šibenik i dalje na stopostotnom učinku: Kukec s dva gola matirao Osječane

Facebook HNK Šibenik/Milan Balaban Šibenik i dalje na stopostotnom učinku: Kukec s dva gola matirao Osječane
31.08.2019, 21:25h

Nogometaši Šibenika stigli su i do treće prvenstvene pobjede. U vrlo zanimljivoj utakmici na Šubićevcu su s 2:1 pobijedili Osijek 2. Junak Šibenika s dva pogotka, iz penala i direktno iz kornera, bio je iskusni Davor Kukec. Sjajan ulazak u sezonu nogometaša Šibenika.

Do 11. minute čekalo se na prvu priliku: raspoloženi Rak prošao je po desnoj strani, ali Kukec u sredini nije uspio dobro zahvatiti loptu, da bi u nastavku akcije Ćurić pucao preko gola. Odmah potom prva prilika i za najisturenijeg domaćeg napadača Juričića: dugo se namještao prije udarca i prilika je propala. Vratar gostiju Barešić u idućoj je akciji uspješniji od dva pokušaja domaćih ofenzivaca: zaustavio je udarce Princeu, pa Juričiću.

U 28. minuti stiže i vodstvo za domaći sastav: prekršajem u kaznenom prostoru zaustavljen je veznjak Ćurić, a sudac Bionda bez oklijevanja je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo iskusni Kukec, ali iz prvog pokušaja nije zabio. Udarac je obranio vratar Osijeka 2, ali suci su signalizirali da će se kazneni udarac ponoviti.  Loptu je ponovno uzeo Kukec, a ovog puta nije bilo dileme, precizan je za zasluženo vodstvo narančastih.

Prvi i jedini ozbiljniji pokušaj gostiju iz Gradskog vrta bio je u 33. minuti: jako dobro iz slobodnog udarca pucao je Todoroski, a izjednačenju se ispriječila prečka. Do kraja prvog dijela nove su šanse imali Šibenčani: prvo je Prince pucao pored gola, da bi nove odlične ubačaja Raka s desne strane u sredini dočekao Kukec, pokušao je dva puta, no, nije uspio dobro poklopiti loptu u niti jednoj od te dvije situacije.

Samo nekoliko minuta nakon što se krenulo s centra gosti su izjednačili i to nakon Šibenikova kornera. Sijevnula je kontra, Pajić je ispao na desnoj strani, s tog boka ide ubačaj na drugu stativu gdje je sam Todorov koji lako pogađa za izjednačenje. Taj pogodak kao da je osokolio goste koji su imali sve više loptu u svom posjedu. Pokušao je Beljo, obranio je Labrović, a sve to iz kontre nakon što je Bulat na rubu kaznenog prostora išao u dribling, tko zna kako bi završilo da se odmah odlučio za šut.

U prvom dijelu drugog poluvremena nije bilo nikakvih prijetnji narančastih: puno opasniji bili su na drugoj strani gosti. Svjedoči tome i 72. minuti kad su po prvi put u drugom dijelu Šibenčani zapucali prema golu gostiju: oporavljenik Antunović pokušao je iskosa s desne strane, bez većih problema za vratara gostiju. Pokušao je Pandža glavom, koji je došao prilikom jednog prekida, ali vratar gostiju nije morao reagirati.

Ulazak Španje i Antunovića donio je dodatni impuls s klupe domaćoj momčadi, povezali su svoje redove i stvarali nove prilike. A onu najveću propustili su u 89. minuti: novi jedanaesterac i to zbog igranja rukom u 16 metara. Loptu je na bijelu točku namjestio Bulat, ali vratar je izašao kao pobjednik, i u pomoć stative zaustavio je taj udarac. Do kraja utakmice bez problema sačuvali su narančasti svoju pobjedu.

Poslije tri kola momčad Krunoslav Rendulića tako ima stopostotan učinak. A u predstojećoj pauzi zbog nastupa reprezentacije moći će se dodatno uigrati za nastavak sezone.

Prije samog početka utakmica održana je i mala svečanost. Nagradu je primio mladi Šibenikov napadač Ivan Laća i to za titulu najboljeg strijelca Prve HNL kadeta prošle sezone, a uručio mu je dopredsjednik HNS-a Ante Kulušić.

ŠIBENIK – OSIJEK 2 2:1 (1:0)