U spomen na Dražena Govića

Šibenik i treći put ove sezone bolji od Istre: Marin i Delić donijeli preokret i pobjedu

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   27.02.2022 u 17:02

Hrvoje Jelavic/PIXSELL
Peta utakmica ovog proljeća donijela je konačno i prvo slavlje za nogometaše Šibenika. Istrani 1961 i treći su put morali pružiti ruku i čestitati momčadi iz Krešimirova grada. Slavili su Šibenčani s 2:1 nakon preokreta golovima Antonia Marina i Ivana Delića u utakmici koja je bila u znaku sjećanja na tragično preminulog nekadašnjeg igrača Šibenika Dražena Govića.

Po iznimno jakoj buri istrčali su na travnjak Šubićevca nogometaši Šibenika i Istre 1961. Prvo poluvrijeme bilo je gotovo za zaborav, pravih prilika bilo je jako malo, sve se odvijalo najčešće na sredini terena. Da je tome tako dovoljno govori podatak da su oba vratara, Rogić i Lučić, bili bez potrebe za pravom intervencijom.

U 33. minuti VAR se prvi put koristio na ovoj utakmici. Lopta je u domaćem kaznenom prostoru u ruku pogodila stopera Karla Bilića. Sutkinja Martinčić se nije oglasila, ali nije ni VAR nakon pregleda, procijenili su kako nije bilo namjere igranja loptom, a i Bilićeva ruka bila je u potpunosti uz tijelo.

Sedam minuta kasnije najbolja prilika Šibenika u prvom dijelu: Bačelić-Grgić izveo je prekid, iskosa s lijeve strane, pogodio je suprotnu stativu od koje se lopta odbila točno u ruke gostujućeg vratara Lučića. Šibenikova prilika nije rezultirala pogotkom, ali ona Istrina, u nadoknadi prvog poluvremena jest: ubačaj s desne strane, u srcu šesnaesterca glavom se naklonio Beljo i donio prednost svojima samo koju sekundu prije nego će sutkinja odsvirati kraj prvih 45 minuta.

U nastavak je Kartelo ušao s jednom promjenom. Iz igre je izvadio Kvesića, a uveo Grezdu (Jakoliš je povučen na desnog beka, dok je Klopp s te pozicije prebačen na lijevi bok). U 52. minuti zabili su Šibenčani, ali jako dugo čekalo se na potvrdu tog gola: Delić je odlično u matnu šansu izbacio Marina, on se sjurio i uputio udarac prema golu, stoper Perković zaustavio je tu loptu nakon što je ona prošla gol liniju.

Nisu to suci odmah vidjeli, nastavila se igra dalje. Na prekidu krenulo se s provjerom: kamere su odmah jasno pokazale da je Perković loptu izbio kad je već prešla crtu, ali suci je provjeravali i je li Marin u trenutku primanja lopte bio u zaleđu. Nakon više minutne provjere suci su priznali pogodak, na oduševljene domaće publike. Živnuli su malo domaćini nakon toga gola, pa je u 63. minuti stigao i drugi gol: Marin je uzvratio asistenciju Deliću: prošao je po lijevoj strani, dodao u sredinu za Delića koji sigurno pogađa za preokret na Šubićevcu.

Nešto kasnije Klopp je poslao odličnu dubinsku loptu za Delića, on je prošao svog vratara, pucao, no Lučić je ovog puta iz dvoboja izašao kao pobjednik. Spasio je svoju momčad od još većeg zaostatka. Još jedan dvoboj istih igrača, ponovno isti ishod: Skorup je odlično asistirao, Delić opet izašao sam pred Lučića koji i ovoga puta zaustavlja taj udarac. Odbijanac kupi Grezda, ali niti u njegovom šutu nema preciznosti. Šteta što barem jedna od navedenih situacija nije iskorištena za potvrdu pobjede.

U 85. minuti fantastična reakcija Šibenikova čuvara mreže: Mahmoud je opalio snažno, a Rogić zaustavio taj udarac. Pokušavali su gosti doći do novog gola i izjednačenja do kraja utakmice: najbliže su bili u sudačkoj nadoknadi, Beljo je ostavio za Mahmouda, ali Rogić još jednom odlično reagirao i spasio svoju momčad.

Stigli su tako Crni do prvog proljetnog slavlja, a vrijedi izdvojiti i kako je utakmica protekla u znaku sjećanja na Dražena Govića

ŠIBENIK – ISTRA 1961 2:1 (0:1)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 760.
Sutkinja: Ivana Martinčić – Koprivnica
Pomoćnici: Sanja Rođak Karšić – Podravske Sesvete