OBJAVA: 13.04.2019, 19:06h   •   IZMJENA: 13.04.2019, 19:07h   komentara   •     ISPIŠI

Po prikazanom trebalo biti rezultatski uvjerljivije

HNK Šibenik Šibenik nastavio stopostotan učinak na domaćem terenu: Kukec, Bulat i Roca riješili BSK
13.04.2019, 19:06h

Novu domaću pobjedu upisali su nogometaši Šibenika. Na Šubićevcu su s 3:2 pobijedili BSK iz Bijelog Brda čime su zadržali vodstvo na drugoligaškoj ljestvici. Po prikazanom na travnjaku pobjeda je trebala biti i izraženija, no, najvažnije je da je ostvarena i za ostanak na čelu ljestvice, ali i kako čestitka vjernim navijačima Funcutima koji su slavili 36. rođendan.

Vrlo aktivno krenuli su Šibenčani od starta: pucalo se sa svih strana, ali u početku gostujući vratar nije morao intervenirati. Trajalo je to samo do osme minute kad odlična akcija narančastih nije urodila plodom: Musa je s lijevog boka 'u trepavicu' pogodio Antunovića, on puca glavom, ali Ilinčić je odlično postavljen, brani udarac domaćeg napadača. Niz prekida izveli su Šibenčani u prvoj fazi prvog poluvremena. A upravo jedan im je i donio vodstvo: u 19. minuti Kukec je izveo udarac s desne strane, loptu je na prvoj stativi okrznuo jedan gostujući igrač i ona je završila u mreži za zasluženo šibensko vodstvo. A suci su kao strijelca upisali Šibenikovu desetku. U kaznenom prostoru gostiju potom našao se i domaći stoper Bilić, no, nije bilo preciznosti u njegovu šutu.

Najbolja prilika prvog dijela za goste i jedna od rijetkih ukazala se u 27. minuti: složili su im priliku domaćini, ali na sreću igrači BSK-a nisu bili konkretni, pa Labrović nije morao ni intervenirati. Koju minutu kasnije Roca je pripremio lijepu priliku za Princea koji iskosa pogađa u gostujućeg vratara. A u 34. minuti, iz ničega stiže izjednačenje: dok je Roca ležao na travi zbog ozljede, gosti su organizirali akciju, domaćini tražili zaleđe, no, suci se nisu oglasili, a Čikvar je izjednačio na 1:1. Bio je to jedan od rijetkih pokušaja gostiju, no, urodio je plodom, dok puno bolja igra Perkovićeva sastava nije došla na naplatu kad je rezultat u pitanju. U 36. minuti skočila je cijela šibenska klupa: tražili su jedanaesterac, no, sudac Majstrović nije se oglasio. Pet minuta kasnije ništa goste nije moglo spasiti od novog zaostataka: Bulat je prvo izborio prekršaj na 17-18 metara, a onda je sam sjajno izveo i slobodan udarac, pored živog zida gostiju za novo šibensko vodstvo. Peti je to gol mladog Šibenikova reprezentativca, a isto toliko imaju i Kukec i Prince.

Dugo se u drugom dijelu čekalo na veliku opasnost pred golom. Šibenik je i dalje imao veći posjed lopte, a u 58. minuti vratar gostiju je istrčavanjem izboksao jednu loptu. Treći gol stiže u 71. minuti: Kendeš je ubacio s lijeve strane, raspoloženi Roca je na pravom mjestu, glavom šalje loptu u mrežu za 3:1. Odmah potom jedna odlična obrana Labrovića, ali u 83. minuti ipak je drugi put morao u mrežu po loptu, strijelac Kasač. Sačuvali su Šibenčani svoju mrežu do kraja utakmice, nisu primili pogodak i nova tri važna boda ostala su na Šubićevcu. Šibenska je pobjeda posve zaslužena, mogla je i trebala biti i rezultatski uvjerljivija, no, najvažnije je da je upisana. Inače, uvod u utakmicu bio je svečarski. Klub je čestitao rođendan svojim navijačima Funcutima koji slave 36. rođendan, ali i svom ofenzivcu Princeu koji danas slavi 21. rođendan.

U idućem kolu Šibenik gostuje kod Lučkog, a utakmica se igra 23. travnja.

ŠIBENIK – BSK 3:2 (2:1) Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 450 Sudac: Marino Majstrović – Split Strijelci: Kukec 19', Bulat 41', Roca 71' – Čikvar 34', Kasač 83' ŠIBENIK: Labrović, Pecolaj (od 46. Blaić), Vukorepa, Bilić, Musa, Bulat, Roca, Kendeš, Kukec (od 82. B. Barišić), Antunović (od 57. Celić), Prince. Trener: Borimir Perković. BSK: Ilinčić, Majtanić, Meter, Muženjak, Šimičić, Anić (od 82. Popović), Ištvanić, Periša (od 78. Jakšić), Čikvar, Kasač, Mlakić (od 64. Horvat). Trener: Ivo Lišnjić.