Još dva kola do kraja

Šibenik pao bez 'ispaljenog metka' u Gradskom vrtu: Domaćini i četvrti put uspješniji

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   11.05.2021 u 21:11

I četvrti put ove sezone nogometaši Osijeka bili su uspješniji od Šibenčana. Nakon 0:0 u prvom poluvremenu, u nastavku su domaćini čak tri puta tresli mrežu Šibenčana i tako stigli do nove uvjerljive pobjede. Narančasti su, pak, pokazali premalo, pogotovo u ofenzivnom dijelu.

Na travnjak osječkog Gradskog vrta, prema najavama, istrčali su Šibenčani bez dosta igrača koji nisu ni doputovali u Slavoniju. Zbog ozljeda Pandža i Mesa već su neko vrijeme aut, a zbog umora i lakših ozljeda poštedu su dobili Schildenfeld, Pajić, Kvesić, E. Sahiti i Nikola Rak. Početni sastav, kako je bilo i najavljeno, doživio je promjene, a najveća se dogodila na golu. Nakon nešto manje od dva mjeseca Labrović je ponovno branio od prve minute (posljednji put u domaćem porazu od Osijeka 0:4, osam utakmica potom branio je Rogić).

Osječani su tijekom svih 45 minuta bili dominantniji, opasniji po šibenski gol, a kreirali su i više prilika. Prvi je zaprijetio Pilj, Labrović je to lako pokupio. Puno opasnije bilo je nakon Jurčevićeva pokušaja, netko mu je ušao u šut, a lopta je odsjela na okviru gola. Pokušavaju i Kleinheisler i još jednom Pilj, Labrović nije morao ni intervenirati. A u 28. minuti drugoplasirana momčad lige zabila je pogodak: Jurčević je izveo korner, Žaper je neometan, glavom šalje loptu u mrežu. Sudac Vidulin, nakon konzultacija s VAR sobom, sam odlazi pogledati tu situaciju, a potom poništava gol označivši zaleđe.

Jednu jedinu, ali vrhunsku priliku, imali su narančasti u prvom poluvremenu. Bulat je dao sjajnu prizemnu loptu za Minu na lijevoj strani, izašao je on sam pred Ivušića, doduše iskosa, domaći vratar je istrčao, skratio kut, a Šibenikov Kolumbijac pogodio je baš u istrčalog domaćeg vratara. Sjajna prilika koju, nažalost, Escobarov sastav nije uspio iskoristiti. Do kraja prvog dijela pokušao je još jednom Kleinheisler, loptu je lako pokupio Šibenikov čuvar mreže.

U nastavak je Escobar ušao s jednom promjenom: Torresa je ostavio u svlačionici, a na travnjak je istrčao S. Sahiti. I opet su domaćini bili ti koji su stvorili prvu priliku: dugo je trajala njihova akcija, pleli su mrežu oko šibenskog gola, a pokušaj Kleinheislera blokirao je Mina. U 54. minuti sjajna prilika za domaćine: Mina je izgubio loptu pred osječkim kaznenim prostorom, slijedi brza kontra, duga lopta za Miereza koji se oslobodio svog čuvara, pucao, ali Labrović odličnom intervencijom spašava svoju momčad.

Samo nekoliko minuta potom kazneni udarac za domaće: Bilić je startao na Santinija unutar 16 metara, sudac Vidulin pokazao je na bijelu točku. Izvođenje je i ovog puta preuzeo najbolji osječki strijelac Ramon Mierez: vodstvu se ispriječila stativa, od kojeg se lopta odbila ravno u naručje Šibenikova vratara. Domaćin tako niti s bijele točke nije uspio doći do vodstva. Ali jest u 65. minuti: duga lopta za Santinija, prima je prsima, a onda pogađa suprotan kut za vodstvo Bjeličina sastava.

Vrlo brzo potom došlo je i do povećanja prednosti i to u samo nekoliko poteza: vratar Ivušić ispucao je dugu loptu, Pilj prebacio do Bohara koji u matnu poziciju gura Miereza, a topnik takve klase priliku koju mu se ukazala ne propušta realizirati. To je Argentinčev već četvrti gol Šibeniku ove sezone. S druge strane, Šibenik nije postigao niti jedan u osječku mrežu u čitavoj sezoni.

Osim jednog pokušaja Princea koji je bio lak plijen za Ivušića, nisu Šibenčani napravili ništa opasnije u kaznenom prostoru domaćina niti tijekom čitavog nastavka igre. Samo tri udarca u 90 minuta igre, od čega dva u okvir, definitivno su premalo, dovoljno govore sami za sebe. Osijek je, pak, stigao i do trećeg pogotka, u trećoj minuti sudačke nadoknade: konačnih 3:0 postavio je Gyurcso.

U sljedećem kolu, posljednjem domaćem susretu ove sezone, Šibenik će u nedjelju na Šubićevcu ugostiti Hajduk.

OSIJEK – ŠIBENIK 3:0 (0:0)
Osijek, stadion Gradski vrt, gledatelja /.
Sudac: Marin Vidulin – Kanfanar
Pomoćnici: Robi Kezele – Rijeka