OBJAVA: 23.03.2019, 17:50h   •   IZMJENA: 23.03.2019, 17:50h   komentara   •     ISPIŠI

Zaslužena šibenska pobjeda

Šibenik ponovno na plus pet: Celić i Antunović sredili Hrvatski dragovoljac

Nogometaši Šibenika na svom su Šubićevcu upisali još jednu pobjedu. U zanimljivoj i čvrstoj utakmici pobijedili su Hrvatski dragovoljac s 2:1 i sad ponovno imaju pet bodova prednosti.

arhiva Šibenik ponovno na plus pet: Celić i Antunović sredili Hrvatski dragovoljac
23.03.2019, 17:50h

U susret su narančasti ušli bez Bulata koji je u U-19 reprezentaciji i Kukeca koji ima tri žuta kartona. Od prve minute u sastavu su bili Celić i Maleš, a na klupu je preselio Kendeš. Aktualni trener Dragovoljca Sunara krenuo je u Šibeniku otvoreno.

Na prvu se opasnost čekalo do 10. minute, prvi su zapucali gosti, a Jugovićev šut lako je pokupio Labrović. Dvije minute kasnije narančasti su bili i kontinuiranom napadu, pokušali su više puta, no, gosti su se nekako uspjeli spasiti. U 23. minuti najbolja prilika za domaće do tada: lopta je došla do Princea koji je krenuo sam prema golu gostiju, no, dao si je predug for i najbolja prilika na utakmici do tada je propala.

Vrlo opasno bilo je potom na drugoj strani, ali domaći kapetan Vukorepa blokirao je pokušaj dragovoljaca. U 31. minuti sreća je spasila Šibenčane: jedna pogreška u zadnjem redu omogućila je priliku Havojiću, našao se sam pred Labrovićem, pucao, ali na šibensku sreću pogodio je mjesto gdje se spajaju stativa i prečka. Šibenik je, pak, bio precizniji: Celić je ubacio s desnog boka, a Antunović glavom pogađa mrežu gostiju.

Drugi je to gol Šibenikova napadača ove godine. U nastavak su momčadi krenule u istom sastavu, s tim da su gosti već do poluvremena dva puta prisilno mijenjali zbog ozljeda.

Mirno je bilo početkom nastavka, a onda je jedan prekid gostima donio izjednačenje. Pejić je izveo slobodan udarac s desne strane, gotovo uz korner zastavicu, točno na glavu stopera Gregova koji je zakucava u mrežu za izjednačenje. Prijete potom opet gosti, Majić je pucao iskosa s lijeve strane, Labrović je na pravom mjestu. A onda je prva prijetnja narančastih urodila plodom.

Loša procjena zadnjeg reda gostiju, Maleš je prvi do lopte, golman ga udara u kaznenom prostoru, a sudac Klaić pokazuje na 11 metara. Gosti prosvjeduju, no, nije to omelo hladnokrvnog i raspoloženog Celića da zatrese gostujuću mrežu za novo šibensko vodstvo.

Do kraja utakmice po neki udarac za svake strane. Mogli su Šibenčani zabiti i još jedan gol, riješiti utakmicu, no, ni ovako nisu nezadovoljni. Osvojena su tri boda, prednost je ponovno pet bodova uoči dva gostovanja, kod Solina i Sesveta.

Utakmica je, inače, počela minutom šutnje za Željka Jurina, nekadašnjeg nogometaša Šibenika koji je preminuo u dalekoj Australiji.

ŠIBENIK – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2:1 (1:0)