OBJAVA: 08.12.2019, 15:13h   •   IZMJENA: 08.12.2019, 15:13h   komentara   •     ISPIŠI

S plus deset na odmor

Šibenik porazom na Poljudu završio polusezonu, narančastima poništena dva gola

08.12.2019, 15:13h

Minimalnim porazom od Hajduk 2 na Poljudu (1:0) nogometaši Šibenika završili su jesenski dio sezone. U zanimljivoj utakmici jedini gol pao je u 31. minuti, a i prije toga, ali i u samoj završnici utakmice Šibenčanima je poništen po jedan pogodak, oba puta označeno je zaleđe.

Prva prijetnja je prema domaćem golu: Ćurić je u osmoj minuti pucao iz slobodnog udarca, blokirali su domaći igrači. Samo minutu kasnije zatresla se mreža Hajduka 2, ali pogodak nije priznat: Prince je ubacio, Antunović poslao loptu u mrežu, a glavni sudac Klaić, je nakon razgovora s pomoćnikom, poništio pogodak. TV snimka je pokazala kako je najistureniji Šibenikov napadač u trenutku centaršuta zaista bio malo ispred Hajdukovih igrača, a lopta je dodirnula domaćeg igrača prije nego je stigla do Antunovića. Pogodak je poništen, nakon sudačkih konzultacija.

U 23. minuti Prince je mogao i bolje reagirati poslije centaršuta Raka. U razmaku od dvije minute dvije šanse za Splićane, od kojih drugu i koriste. U prvoj je Vukorepa vraćao loptu Labroviću, jedan je domaći igrač bio bliži, uzeo je loptu, ali Šibenikov vratar odlično reagira i brani njegov udarac. Minusu kasnije ni on nije mogao ništa: centaršut s desne strane, na prvu stativu utrčava Špikić i šalje je iza leđa nemoćnog Labrovića za vodstvo Hajduka 2.

Do kraja prvog dijela Šibenik je zaprijetio u dva navrata: Pranić je ubacio s boka, u 16 metara lopta kao da je iznenadila Princea, pa prave prijetnje nije bilo. Pokušao je Bulat neposredno prije odlaska na odmor, Matijaš ni ovoga puta nije morao niti reagirati.

I nastavak boljom prilikom otvaraju narančasti. Pranić je dodao Antunoviću koji podvaljuje odličnu loptu za Ćurića, no, njegov udarac brani domaći čuvar mreže. Gurnuo je Rendulić u igru Celića, a u drugom dijelu drugog poluvremena i mladog Laću. Veći posjed lopte i inicijativu imali su narančasti tijekom drugog dijela, ali pravu šansu nisu uspijevali složiti. Najbolju su imali Splićani kad je Bajić izašao sam pred Labrovića u 89. minuti, ali je, na sreću, prebacio gol.

U samoj završnici prebacio je Rendulić u napad i stopera Pandžu. Unatoč brojnim prekidima i cjepkanju utakmice ležanjem domaćih na travnjaku, Šibenčani su debelo u sudačkoj nadoknadi još jednom uspjeli zatresti mrežu, ali i ovog puta gol nije priznat. Mrežu Splićana još jednom je precizno naciljao Antunović, a i ovog puta suci su označili zaleđe i poništili šibenski gol.

Porazom su tako Šibenčani zaključili jesenski dio sezone. S plus deset prezimit će na prvom mjestu na tablici. Slijedi im pauza i odmor, a pripreme za proljetni dio sezone počet će polovicom siječnja.

HAJDUK 2 – ŠIBENIK 1:0 (1:0)