Protiv vodećih

Šibenik se držao protiv Hajduka do kraja poluvremena, u nastavku presudila snaga gostiju

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   23.04.2022 u 22:46

ŠIBENIKIN
U 24. kolu 1. HNL za juniore Šibenik je poražen od Hajduka 0:3 (0:1) u susretu odigranom na pomoćnom terenu na Šubićevcu. Strijelci za goste bili su Krolo, Domančić i Vrcić iz jedanaesterca. Splićani su i dalje vodeći na ljestvici, sa tri boda više i utakmicom više od Dinama, Šibenčani od petnaestoplasiranog Slaven Belupa i kvalifikacija i dalje bježe 4 boda.

Šibenik je ušao u susret protiv lidera neimpresioniran pozicijom i konstitucijom protivnika. Po predivnom vremenu početno ispitivanje snaga potrajalo je znatno duže od samog početka utakmice. Jedna šansa Torresa za Šibenik i jedan šut Brajkovića za Hajduk pored gola najzanimljivije je iz prvih 30 minuta. Do kraja poluvremena gosti su stisli, no Šibenik je odolijevao sve do samog kraja poluvremena, kad je nakon kornera na drugoj strani sam ostao i poentirao Krolo.

U 49. minuti isti igrač je izveo jedanaesterac, poslavši loptu pokraj vrata. U 67. lijep pogodak Domančića, sa 20 metara pogodio je prizemnim udarcem suprotni dio mreže. Šibenik se nije predavao, u 80. Škugor pogađa stativu, u kontranapadu Splićani rade isto, a domaćini su i u drugom poluvremenu primili gol u posljednjim trenucima, iz novog jedanaesterca precizan je bio Vrcić.

U sljedećem kolu Šibenik gostuje u vrlo bitnoj utakmici u Koprivnici kod Slaven Belupa.

ŠIBENIK: Benat, Rakić, Grdić, Torres, Živalj, Škugor, Bolanča, Crljen, Marinović, Jurić, Šupe (još su igrali Bilić, Lopez Mejia, Pešić i Arambašić)
HAJDUK: Perić, Letaj, Brajković, Hrgović, Prpić, Domančić, Krolo, Jakir, Lazar, Đolonga, Bradarić (još su igrali Jurić-Petrašilo, Capan, Vladušić, Šemiga, Želalić, Vrcić)