Potvrda ostanka na čekanju

Šibenik se praznih ruku vraća iz Kranjčevićeve ulice: Svoje prilike nisu realizirali, domaćin zabio iz jedinog udarca u okvir gola

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   30.04.2021 u 20:07

Facebook HNK Šibenik
Nogometaši Šibenika poraženi su u Kranjčevićevoj ulici s 1:0 od, do ove utakmice, posljednje plasirane Lokomotive. Šibenik je imao potpunu kontrolu utakmice, šanse koje nije uspio zabiti, a jedan jedini udarac u okvir gola u 85. minuti, i to nakon povezanih šibenskih grešaka, domaćinu je bio dovoljan da dođe do pobjede.

U početnom sastavu narančastih u Kranjčevićevoj našao se mladi napadač Ivan Laća. Zaigrao je na poziciji prednjeg veznog, na mjestu gdje je u prošloj utakmici igrao Ćurić. On je vraćen na mjesto zadnjeg veznog, gdje je igrao s Alimijem u izostanku kapetana Bulata. Zbog ozljeda nije bilo ni Mese, Pandže, Princea, a kapetanska traka našla se oko ruke najiskusnijeg Schildenfelda.

Prvi udarac na utakmici imali su domaćini: pokušao je Čeliković, otišlo je daleko od gola. Rogić tu nije morao reagirati, kao ni kod preostala dva udarca prema šibenskom golu u prvih 45 minuta. Sveli su Šibenčani domaćine na jako malo dolazaka u 16 metara, a i kad bi Toplakovi igrači uspjeli doći narančasti su sve to sigurno rješavali.

Puno više 'vatre' bilo je na drugoj strani. U 13. minuti stigla je prva stopostotna prilika: E. Sahiti presjekao je loptu na polovici lokosa, podvalio odličnu loptu za Jurića, on se sjurio u kazneni prostor domaćina, pucao, ali je vratar Santini uspio zaustaviti taj udarac. Ista dvojica igrača i desetak minuta potom su u akciji: domaći je vratar istrčao gotovo do ruba šesnaesterca, izbio loptu ispred najboljeg strijelca šibenskog sastava.

Do kraja prvoj dijela pokušao je i E. Sahiti iz daljine, Santini se nije dao iznenaditi. U 37. minuti u prilici je i Laća, obranjen je njegov pokušaj, a i da je otišla lopta u mrežu ne bi bilo ništa od toga jer je označeno zaleđe. Od osam udaraca prema golu Lokomotive Šibenik u prvih 45 minuta nije uspio zatresti mrežu, a najbolja prilika bila je ona Jurićeva u 13. minuti.

Odmah na početku nastavka zatresla se mreža domaće momčadi: dubinska lopta za Denija Jurića, on bježi svom čuvaru i prebacuje Santinija. Kratko je trajala šibenska radost, VAR je provjeravao tu situaciju i na kraju poništio pogodak zbog Jurićeva zaleđa. Opasan je Šibenik i tri minute potom: Ćurić je izveo korner s desne strane, Alimi puca glavom, Santini je ponovno na pravom mjestu. Domaći vratar daleko je najbolji igrač Lokomotive, najzaslužniji je što njegovi nisu u zaostatku. Istrčao je duboko u svoju polovicu i odnio loptu ispred natrčalih Jurića i Laće koji su išli sami prema njemu. Pokušao je Laće još jednom izvan 16 metara, Santini je i to pokupio.

Lokomotiva pokušava preko Kačavende u 55. minuti, njegov udarac odlazi pored gola. Escobar radi potom dvostruku izmjenu: iz igre je izvadio E. Sahitija i Laću, a uveo Alvara i Torresa. Pet minuta kasnije uveo je i Minu umjesto Kvesića. S tim izmjenama Šibenik više nije bio ista momčad, ona momčad koja je u potpunosti dominirala i sve konce držala u svojim nogama. Sve što su od tada do kraja utakmice napravili Šibenčani u ofenzivnom dijelu bila je akcija u 70. minuti, još jedna matna prilika. Opet Jurić radi probleme domaćinima: projurio je desnom stranom, pronašao samog Torresa na suprotnoj stativi, a njegov udarac ljevicom u odličnoj poziciji je slab, poslao je loptu izvan okvira gola.

Čitavo drugo poluvrijeme pravu prijetnju u Šibenikovu kaznenom prostoru domaćini nisu stvorili. Ali mala je to utjeha narančastima kad su domaćini zabili u 85. minuti, poslije prekida. Korner s desne strane (nakon loše reakcije na lijevoj strani šibenske obrane), lopta stiže na drugu stativu do stopera Leškovića koji je šalje u bliži Rogićev kut. Nakon silnih Šibenikovih promašaja, po nepisanom nogometnom pravilu, stigla je kazna. I uzalud Escobarovoj momčadi činjenica da su bili bolji, bliži pobjedi, bili su puno opasniji, no, sve je to uzalud kad pogodak nisu uspjeli postići.

Lokomotiva je tako, sretno i spretno, stigla do pobjede, uzela ono što joj je ponuđeno. S tri boda iz Kranjčevićeve Šibenik je mogao i matematički osigurati ostanak, ovako to još nije potvrđeno, a dodatno se zakomplicirala i situacija na samom začelju ljestvice.

Sljedeće subote na Šubićevac stiže Istra 1961, a Šibenik će zbog kartona biti bez Jurića i Alimija.

LOKOMOTIVA – ŠIBENIK 1:0 (0:0)
Zagreb, stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja /.
Sudac: Tihomir Pejin – Donji Miholjac
Pomoćnici: Sanja Rođak Karšić – Podravske Sesvete