Prvo poluvrijeme bolje od drugog

Šibenik u derbiju po teškom terenu bio bolji, Vukovarci uspjeli obraniti bod

Nogomet   |   Autor: Goran Milić   |   28.10.2023 u 15:48

ŠibenikIN/ŠF
U 12. kolu SuperSport Prve NL (drugi rang), Šibenik je u gostima kod Vukovara 1991 odigrao 1:1 (1:1). Domaći su poveli preko Tabinasa u 36., a izjednačio je Božić u 43. Početak susreta pripao je Šibenčanima, Vukovarci su nakon 20 minuta uspostavili ravnotežu. U slabijem nastavku naši se nisu zadovoljili remijem, imali su nekoliko velikih prilika, no na kraju je postignuti rezultat ipak najrealniji. Šibenski navijači mogu biti zadovoljni bodom kod konkurenta, kojim je osiguran i bolji međusobni omjer, ukoliko Vukovar i Šibenik budu nakon 33 kola imali jednak broj bodova.

Vukovar je počeo u formaciji 3-5-2, Šibenik u standardnih 3-4-3, sa Rovisom na lijevom boku. Teren nesavršen, još jedan u ligi koji nije baš bio narančastima od pomoći da razviju svoju igru. Gledatelja oko 500, od toga 40 Funcuta.

Derbi je počeo Božić sa dvije prilike za goste; najprije je u 2. minuti po desnoj strani izbio sam pred vukovarskog golmana te izborio korner, nakon kojeg je lopta opet došla do njega, a on ju je nabio preko grede. Na drugoj strani Knöll u 4. puca iz daljine; bio je to lagan posao za Đakovića. Prvih 10 minuta zaključeno je jednim nepreciznim udarcem Majića, taman kad su Funcuti počeli ulaziti na tribinu.

Dobro je pritiskao Šibenik, željan pobjede, a to je zamalo urodilo plodom u 17., kada je Torres prešao čuvara na lijevom krilu, izašao sam sa loptom ispred vratara Sajka i pucao tik pored lijeve stative. Pucao je prizemno pa je lopta dobila jako čudnu putanju, zbog izrovanog tla ispred gola, što ju je odvelo dalje od mreže. Majić i Torres opet su često mijenjali pozicije na lijevom i desnom krilu.

Igralo se brzo i otvoreno, a domaćin je uspostavio ravnotežu: u 29. Sajko je brži na jednoj opasnoj lopti od Torresa i otklanja opasnost od svog gola; ne samo da otklanja, već loptu na drugoj strani dobija Mustedanagić, prelazi čuvara i ima otvoren put prema šibenskim vratima, no puca sa vrha 16-erca daleko od cilja. U 34., nakon dobre kombinacije sa suigračem, Knöll izlazi sam pred Đakovića, ali lopta mu bježi prije nego ju je uspio zahvatiti. Minutu poslije Tabinas radi probleme šibenskoj obrani, opasnost je na tren otklonjena, a odmah potom taj stasiti Filipinac, nakon ubačaja Rugaševića, znalački glavom pogađa suprotni kut za 1:0 za Vukovar.

Brzo se Šibenik pribrao. U situaciji gdje je jako puno narančastih igrača došlo naprijed, Majić je na desnoj strani kaznenog prostora pronašao Božića; on se izborio za šut te u 43. minuti izjednačio na 1:1; doduše, lopta je ušla na način da je prvo pogodila lijevu stativu, odbila se do desne noge Sajka pa nazad u mrežu.

Bilo je to jedno zbilja dobro poluvrijeme na vukovarskom stadionu.

Drugo poluvrijeme otvara u 49. neobičnim udarcem Majić sa desnog krila, padajuća lopta iz daljine prošla je preko grede. Brzo su uslijedile nove dvije šanse: u 53. Božić ima polušansu, po desnoj strani domaćeg kaznenog prostora nije se stigao snaći, a onda u 56. Majić sa desnog krila nabacuje i pogađa Torresa, koji gađa glavom pokraj gola.

Ipak, igra je u drugom poluvremenu bila dosta usporenija nego u prvom dijelu. Malo uzbuđenja u 68., kada Majić opet nalazi Torresa, dugom loptom na koju je izletio vratar Sajko te je promašio; Torres je imao priliku poslati loptu u praznu mrežu, no vukovarski čuvar mreže stigao je obraniti desnom nogom, daleko izvan šesnaesterca.

U 82. velika šansa za goste: Roca je nabacio sa desne strane, Majić je glavom podigao loptu, koja je pala idealno za Roka Brajkovića, koji iz blizine puca neprecizno. Minutu poslije isti igrač je opet neprecizan, u novoj šansi.

Šibenik je pokušao doći do sva tri boda, no Vukovar 1991 se obranio.

Gradski stadion Vukovar, gledatelja 500, sudac Oliver Romić (Osijek)
VUKOVAR 1991: Sajko, Jukić, Baltić, Bungić (od 86. Andačić), Biljan (od 86. Wehrmann), Tabinas, Rugašević, Mustedanagić (od 86. Trujillo), Radošević, Gonzalez (od 61. Capitani), Knöll (od 75. Pelko), trener Ivan Božić
ŠIBENIK: Đaković, Dujmović, Majić, Božić (od 86. Bačelić-Grgić), Kolega, Torres (od 74. R. Brajković), Roca, Ćosić, Rovis (od 59. B. Brajković), Perić, Marijanović (od 46. Pozo), trener Mario Carević

U sljedećem kolu, u ponedjeljak za 9 dana, Šibenik će na Šubićevcu ugostiti Solin.