OBJAVA: 17.08.2019, 21:18h   •   IZMJENA: 17.08.2019, 21:19h   komentara   •     ISPIŠI

Otvorena utakmica s puno prilika

Šibenik u sezonu krenuo pobjedom: Prince i Rak na Šubićevcu 'riješili' Hajduk 2

17.08.2019, 21:18h

Pobjedom su nogometaši Šibenika krenuli u novu sezonu, pod vodstvom novog trenera Krunoslava Rendulića. Na Šubićevcu su s 3:2 pobijedili Hajduk 2 u otvorenoj utakmici, s pregršt prilika s obje strane.

Otvaranje iz snova za domaći sastav, već u drugoj minuti su poveli: Rak je s desne strane poslao odličnu loptu na drugu stativu, gdje je Prince koji je šalje u mrežu na oduševljenje oko 800 navijača koji su došli pogledali kako to izgleda Šibenik pod vodstvom novog trenera Krunoslava Rendulića. Jednako brzo kako je vodstvo stiglo tako je i otišlo: Bajić je s otprilike 17 metara, malo iskosa s desne strane, pogodio za 1:1.

Nova prilika na drugoj strani: Blaić je odlično centrirao, ali napadač Juričić glavom ne pogađa na željeno mjesto. Ali sedam minuta kasnije, u 21. minuti, tribine su ponovno proključale, sve su odradila dvojica ovoljetnih pojačanja Šibenika. Ćurić je odradio najveći dio posla, nanizao nekoliko igrača gostiju, poslao odličnu loptu u sredinu, Rak je zahvaća i iz prve puca u bliži kut Matijaševa gola za 2:1. Asistencija i pogodak u 20 minuta za odličnog Raka.

Od 35. do 40. minute opasno je bilo u domaćem kaznenom prostoru, a u sve tri situacije glavna prijetnja bio je Blagaić. Prvo je ciljao suprotan kut, za malo neprecizno. Potom mu je Labrović vrhunski obranio novi pokušaj, da bi odmah potom novi pokušaj veznjaka gostiju zaustavila šibenska obrana. Kad su sve to preživjeli, do kraja poluvremena prilike su složili narančasti, a jednu su i iskoristili.

U 41. minuti Pajić je ubacio, a Juričić iz teške pozicije nogom puca preko gola. Šibenikov napadač odlično se potom snašao u ulozi asistenta, uposlio je mladog Ganca koji se sjurio u kazneni prostor Splićana i zabio svoj drugi gol za 3:1. Do kraja prvih 45 minuta potencijalno dobra prilika za Šibenik, no, Juričić je oklijevao s udarcem i prilika je propala.

Dugo se čekalo na prijetnju u drugom poluvremenu, a s rezultatom s koji su imali iz prvog dijela Šibeniku se, naravno, nije žurilo. A u 62. minuti odlično je po desnoj strani prošao Rak, tražio je suigrače u sredini, ali Hajdukova je obrana otklonila opasnost. Odmah potom 100%-na prilika za domaćine: Pajić je s desnog boka 'u trepavicu' pogodio Juričića, a njegov udarac prolazi pored gola. Kazna za promašaj stigla je vrlo brzo na drugoj strani: nekoliko grešaka u redovima domaćih, iskoristio je to Bajić koji svojim drugim golom smanjuje na 3:2.

Pet minuta nakon tog gola malo je nedostajalo i da dođe do izjednačenja. Šego je pucao, ali odlični Labrović zaustavio je taj pokušaja napadača gostiju. I u 79. minuti isti dvoboj Šego – Labrović: napadač Hajduka 2 pucao je glavom, a Šibenikov čuvar mreže još je jednom spasio svoju momčad. Gosti su sve karte bacili u napad, ali domaća je momčad mirno čuvala svoju prednost. A u 87. minuti mogli su potvrditi pobjedu: Prince je goste prisilio na pogrešku, proslijedio do Ćurića koji iskosa s lijeve strane, nakon što je bio brži od vratara gostiju, kreće prema praznom golu, ali ga i promašuje.

Susret je tako završen pobjedom narančastih koji tako na najbolji mogući način ulaze u prvenstvo.

ŠIBENIK – HAJDUK 2 3:2 (3:1)