OBJAVA: 05.05.2019, 19:14h   •   IZMJENA: 05.05.2019, 19:14h   komentara   •     ISPIŠI

Drugi uzastopni poraz

Iznimno važna utakmica za šibenski sastav, u trenucima dok se lomi prvenstvo. Varaždin je jučer, domaćom pobjedom nad Međimurjem, preuzeo vodstvo, a na tom će mjestu i ostati nakon Šibenikove utakmice, jer su narančasti poraženi na Poljudu od Hajduka 2 rezultatom 2:0. I drugi vikend za redom narančasti su tako poraženi, pali su na drugo mjesto na ljestvici.

Milan Balaban/arhiva Šibenik više nije lider: Gubili na Poljudu od 30. sekunde, vratari u glavnim ulogama, novi promašeni penal
05.05.2019, 19:14h

Tek što se krenulo s centra Šibenik se našao u rezultatskom zaostatku: doslovno u 30. sekundi Teklić je iskosa s lijeve strane matirao Labrovića i Splićane doveo u vodstvo. Šok na samom ulasku u utakmicu za gostujući sastav. U osmoj minuti umalo povećanje vodstva: pucao je Delić, ali je Šibenikov čuvar mreže odbio u korner. Narančasti prvi puta prijete preko Roce, no, njegov udarac u 11., a zatim i u 12. minuti nije precizan.

13. minuta umalo je bila nesretna za Perkovićev sastav: Teklić je ponovno pucao, a Pandža uklizao i skrenuo loptu, dovoljno da završi u korneru umjesto u golu. U istoj toj minuti prva sjajna šansa za Šibenik: pucao je Prince, potom i Bulat, Ljubić odlično reagira u obje situacije. Raspoložen je i Labrović na drugoj strani, obranio je udarac Sahitija. Kukec je kreirao priliku Princeu u 21. minuti, on je oči u oči s domaćim vratarom, ali ne uspijeva pogoditi mrežu, iz ovog je dvoboja Ljubić izašao kao pobjednik.

Ponovno pokušava Prince nešto kasnije, glavom preko gola, a Ljubić se ponovno ističe intervencijom i u 26. minuti, iz kuta je izvadio udarac Kukeca. Antunović pokušava glavom, odlazi pored gola. Na drugoj strani Labrović ponovno ima dvije odlične intervencije: obranio je prvo zicer Špikiću, a potom i Kalikov šut. Vratari su dakle bili u glavnim ulogama u prvih 45 minuta.

Umjesto Antunovića, Perkovića je od prve minute nastavka u igru gurnuo Celića. A prvu su priliku opet imali domaćini: Labrović je na pravom mjestu poslije Delićeva šuta. Prva Šibenikova prijetnja stiže u 49. minuti, potegao je Roca, ali nova odlična intervencija domaćeg vratara. Ponovno je pokušao Delić koju minutu kasnije, Vukorepa je spasio da pređe gol crtu. Opasniji su domaći igrači i u nastavku, pokušao je Beširović iz slobodnog udarca i to je Labrović zaustavio. Tračak nade ukazao se za Šibenik u 75. minuti, no, niti iz jedanaesterca nisu mogli zabiti gol. Udarac Kukeca pročitao je Ljubić i uz pomoć vratnice zaustavio taj udarac. Puno je prostora ostalo iza Šibenikovih leđa, a jednu takvu akciju Hajduk 2 je realizirao i u prvoj minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu.

Šibenik je tako doživio novi poraz, već drugu utakmicu nisu zabili ni pogodak, te je Varaždin sada u velikoj prednosti. Imaju plus dva, a narančasti imaju još ići u barokni grad. Do kraja je 270 minuta igre, a s dvije posljednje utakmice nogometaši Šibenika sami su sebi zakomplicirali 'život'.

HAJDUK 2 – ŠIBENIK 2:0 (1:0)