OBJAVA: 20.11.2020, 21:07h   •   IZMJENA: 20.11.2020, 21:09h   komentara   •     ISPIŠI

Bura nesretna za domaći sastav

HNK Šibenik/ arhiva Šibenik vodio na poluvremenu, Gorica u nastavku, niz buru, s tri gola stigla do pobjede
20.11.2020, 21:07h

Nisu nogometaši Šibenika uspjeli doći do treće uzastopne pobjede. Nakon prvih 45 minuta na Šubićevcu protiv Gorice sve je izgledalo odlično, imali su narančasti vodstvo od 1:0. A kad je u nastavku gostujuća momčad krenula igrati niz buru situacije na travnjaku se u potpunosti promijenila. S tri gola Gorica je stigla do pobjede rezultatom 3:1.

Otvaranje utakmice kakvo su Šibenčani samo poželjeti mogli. Deni Jurić na lijevoj je strani napada se zagradio, poslao odličnu loptu u sredinu, za samog Princea koji nema težak zadatak, šalje loptu u mrežu nemoćnog Kahline za šibensko vodstvo od 1:0.

Igrali su Šibenčani u prvom poluvremenu niz buru i koristili su to jako dobro. Vratar Gorice Kahlina mučio se s ispucavanjima, vjetar je vraćao sve te lopte. Pokušao je i Kvesić niz buru iznenaditi goste, fijuknula je malo iznad gola s preko 25 metara udaljenosti. Gosti, koji igraju službenu utakmicu nakon točno 34 dana, muče se, a muči ih i vjetar. Prave prilike nisu stvorili, jedini pokušaj, statistike radi, bio je udarac Mudrinskog, daleko od Labrovićeva gola.

Nismo vidjeli pretjerano prilika i udaraca prema golu, a najveći krivac za to je neugodna bura koja je puhala iznimno jako. No, narančasti su iznimno zadovoljni, pogotovo rezultatom, otišli u svlačionicu nakon prvih 45 minuta.

U drugi je dio gostujuća momčad krenula niz buru, odmah su jurnuli po gol. Izveli su tri kornera u nizu: i upravo nakon tog trećeg bilo je opasno: u začetku tog kornera bio je prekršaj nad Šibenikovim vratarom Labrovićem, sudac se nije oglasio, stvorila se gužva, puno je igrača bilo u buketu, u skoku, pregledavalo se je li netko igrao rukom u toj situaciji, ali sudac Bel je, nakon što je sam otišao pogledati situaciju, pokazao na novi korner za goste.

Odmah nakon toga ukazala se prilika za kapetana gostiju Dvornekovića, pucao je iz okreta, ali Labrović je bio na pravom mjestu. U 58. minuti ukazala se prilika Šibeniku, jedna greška zadnjeg reda gostiju, ali Prince, nažalost, nije uspio bolje zahvatiti loptu iz blizine i daleko ozbiljnije ugroziti gol momčadi iz Velike Gorice. Novi korner na drugoj strani donio je i izjednačenje: Čabraja je poslao centaršut u sredinu, nezgodna lopta, nošena vjetrom, prevarila je domaćeg čuvara mreže koji je praktički gurnuo tu loptu u mrežu za izjednačenje.

Gostujući trener u 63. minuti gurnuo je u vatru svog najskupljeg igrača Lovrića koji je odmah bio vrlo opasan. Jedan udarac obranio mu je Labrović, a drugi je završio malo pored vratnice. Gorica je bila ta koja je u drugom poluvremenu, igrajući niz buru, opasno stisnula Šibenčane, sijevali su udarci sa svih strana. Rendulićeva je momčad malo toga uspijeva napraviti u ofenzivi.  Na udarac prema golu gostiju čekalo se do 73. minuti, pokušao je Jurić, ostalo je u bloku.

Pet minuta kasnije kombinacija Mese i Jurića, kao kod prvog gola u prošlom kolu u Varaždinu, zamalo je opet bila dobitna. Kolumbijski stoper dao je odličnu loptu u prostor, Jurić je pucao iskosa s desne strane, a Kahlina je to zaustavio. U 83. minuti totalni preokret: korner Lovrića s lijeve strane, Suk je ostao sam na drugoj stativi, na petercu, te pogađa rašlje Labrovićeva gola.

U 86. minuti dvostruka izmjena u šibenskim redovima: umjesto Jurića i Mese ušli su Yeferson i Sahiti. Iako su vodili gosti su i dalje opasniji po domaći gol: Labrović je u 88. minuti obranio zicer Mudrinskom. A u posljednjoj od tri minute sudačke nadoknade bura je ponovno pokazala svoje moći: Labrović je ispucao loptu, ona nije otišla daleko, palo je točno na nogu Lovrića koji takvu priliku ne propušta, pogađa za konačnih 1:3.

Neposredno prije početka utakmice održana je minuta šutnje u počast Vukovara – grada heroja i svih poginulih branitelja i žrtava Domovinskog rata, ali i kao oproštaj od Krasnodara Rore, nekadašnjeg igrača Šibenika koji je nedavno preminuo.

ŠIBENIK – GORICA 1:3 (1:0)