Golijada na Šubićevcu

Šibenik zabio tri gola, ali ostao kratkih rukava, Drmić Riječane odveo do pobjede

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   30.04.2022 u 21:06

Hrvoje Jelavić/PIxsell
Nogometaši Šibenika poraženi su u pravoj golijadi od Rijeke na Šubićevcu. Slavili su gosti s 5:3. I tri postignuta gola malo su bila domaćinima da zabilježe išta više od novog poraza u pretposljednjoj domaćoj utakmici ove sezone.

Šibenčani su u susret, osim Raka, Perića i Sahitija za koje se znalo da nisu na raspolaganju, ušla i bez kapetana Ćurića. Kapetan je susret počeo s klupe, a traka je bila oko ruke vratara Lovre Rogića. Također, na stoperskoj poziciji, s četiri u zadnjem redu, po prvi je put, uz Bilića, zaigrao Šimunović.

Rogić je u petoj minuti zaustavio jedan pokušaj Drmića, a puno opasnije bilo je na drugoj strani. Kontra domaćih, Grezda je s desne strane tražio na suprotnoj Marina, preteška je to bila lopta koju je Marin ipak uspio uhvatiti, traži u sredini Delića, no, nije to bila precizna lopta, gostujuća je obrana očistila tu prijetnju. A dobra akcija Tomićeva sastava prednost im je donijela u 12. minuti: Ampem je odlično centrirao s desne strane, Drmić je utrčao ispred Kloppa, iza leđa Šimunovića i glavom zakucao loptu u mrežu za 0:1.

Četiri minute kasnije malo je nedostajalo da se prednost udvostruči: Marin je olako izgubio loptu, gosti su složili brz protunapad, ali na šibensku sreću Vučkić nije bio precizan iz blizine. Na drugoj strani, izvan 16 metara pokušava Skorup, Labrović kupi taj udarac bez ikakvih problema. Koliko je opasan Drmić, najbolji strijelac momčadi s Rujevice vidjelo se i u 20. minuti, ponovno je pobjegao, iskoristio pogrešku zadnjeg reda domaćih, ali i pogodio vanjski dio mreže.

Minutu potom vraćali su Riječani loptu svom vrataru, teška je to bila lopta, Labrović ju je samo kratko odbio, no, Grezda nije to uspio iskoristiti i prebaciti ga, pogoditi nebranjenu mrežu. Redaju se prilike kao na traci: Drmić je ponovno u odličnoj prilici, puca iskosa s desne strane, Rogić to zaustavlja. U 26. minuti dobro kombiniraju domaćini: Marinov pokušaj je blokiran, dobili su Šibenčani korner: poslije tog udarca iz kuta Marin je ubacio na suprotnu stranu gdje je, na petercu, Mesa koji sjajno glavom pogađa za 1:1 i oduševljenje na Šubićevcu.

Nedostajalo je malo da Šibenčani povedu u 32. minuti. I sreća im je u tim trenucima okrenula leđa: bomba Skorupa iz slobodnog udarca odsjela je na prečki. Bio bi to predivan gol da je završilo samo koji centimetar niže. Nisu tada domaćini poveli, ali jesu četiri minute kasnije: duga lopta u 16 metara gostiju, Bilić ju je uspio zaustaviti, proslijedio je Deliću koji je pošteno ispremiješao obranu gostiju, potom pucao, Labrović je to zaustavio, no, na odbijancu je Grezda koji donosi prednost Šibenčanima.

Ali vrlo kratkog vijeka je to bilo: već gotovo u idućoj minuti na semaforu je svjetlilo 2:2. Vatreno je bilo i do kraja poluvremena, a u glavnim su ulogama bili domaći igrači: nova bomba Skorupa, Krešić je to blokirao, moglo je biti vrlo, vrlo opasno za Riječane. U sudačkoj nadoknadi zaprijetio je i Klopp, dobili su Šibenčani samo korner. Sjajnu utakmicu u prvih 45 minuta vidjelo je 778 gledatelja na Šubićevcu.

Četiri pogotka, još dosta prilika, atraktivnih poteza, za nogometne sladokusce. Kao kuriozitet ističemo i kako igrači u narančasto-crnim dresovima u tom razdoblju igre nisu napravili niti jedan jedini prekršaj! Paradom Rogića otvoreno je drugo poluvrijeme. Ciljao je Murić suprotan kut, ali nije se domaći čuvar mreže dao iznenaditi. Niti raspoloženi Rogić nije mogao ništa već nakon tog kornera kojeg je izveo Čerin: precizno je naciljao Krešića, a on glavom poslao i treću loptu u šibensku mrežu. U 63. minuti munjevita kontra domaćih: Marin je pucao s otprilike 17-18 metara, okvir gola još je jednom bio saveznik Riječana, spriječio je novo izjednačenje na Šubićevcu.

Sve šibenske nade 'ubio' je u nastavku Josip Drmić. U 69. minuti pogodio je glavom na asistenciju Vučkića, a samo tri minute kasnije pogodio je i iz daljine. Rogić je morao i to petu loptu u svoju mrežu. Nije tu bio kraj golijade na Šubićevcu: u 79. minuti i Labrović je morao po loptu u svoju mrežu: Marin je izveo korner s lijeve strane, točno na glavu stopera Bilića koji je zakucava za 3:5.

Ne predaju se domaćini ni nakon toga: jako dobro pucao je Grezda, vratar Labrović čuva svoju momčad od primanja četvrtog gola. Opasno je i koju minutu kasnije, opet je prijetio Marin, netko je dodirnuo i Šibenčani su dobili korner. Nije više bilo promjene rezultata nakon utakmice, pa su gosti daleko zadovoljniji napustili Šubićevac. Funcuti su s tribina 'častili' ponovno trenera Računicu, ali i Šošu, a 'jezikovu juhu' servirali su i igračima nakon zadnjeg sudačkog zvižduka.

ŠIBENIK – RIJEKA 3:5 (2:2)
Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 778.

Sudac: Ante Čuljak – Zagreb
Pomoćnici: Hrvoje Radić – Split