Drugo poluvrijeme počelo s 45 minuta zakašnjenja

Šibenska rezultatska kriza traje i dalje: Osječani nose bodove, korneri opet kobni

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   14.03.2021 u 20:57

Facebook HNK Šibenik

Već šest kola nogometaši Šibenika ne znaju za pobjedu. Na kišnom, vjetrovitom Šubićevcu doživjeli su još jedan poraz. Osijek ih je pobijedio s 4:0 u utakmici koju je obilježilo i kašnjenje drugog poluvremena od čak 45 minuta zbog gašenja reflektora uslijed pada napona i grmljavinskog nevremena u Krešimirovu gradu.

U dvoboj protiv prvoligaša iz Gradskog vrta krenuli su narančasti bez svog najboljeg strijelca Denija Jurića. Ozljeda očito još nije u potpunosti zacijeljena, a kako nije bilo ni Bailonea (također zbog ozljede), od prve je minute u vrhu domaćeg napada zaigrao Prince, dok su braća Sahiti bila na krilima. Rendulić u ovoj utakmici još nije mogao računati na Pandžu, Todoroskog i Minu.

Zaprijetili su prvo Šibenčani: Prince je primio loptu u 16 metara, odigrao povratnu za Kvesića, snažan šut Šibenikova lijevog beka završio je u bloku, isto kao i pokušaj Ćurića u nastavku akcije. U sedmoj minuti opasno je bilo iz prekida: Bulat je izbacio iskosa s desne strane, Schildenfeld je pucao glavom, no, okvir gola nije uspio pogoditi. Dvije minute kasnije Bulat pokušava iz slobodnog udarca s preko 30 metara, ravno u Ivušića.

Prvi dolazak u Šibenikov kazneni prostor rezultirao je gostujućim vodstvom. Igrala se 13. minuta: Pajić nije dobro dodao loptu svojim suigračima, predao ju je u noge protivnika, ni Mesa u obrani potom nije reagirao najbolje, koristi to iskusni Mađar Kleinheisler koji pogađa suprotan kut za vodstvo Osijeka od 1:0. Sedam minuta kasnije pokušao je Jugović glavom, otišlo je preko Labrovićeva gola. I pred kraj prvog dijela bilo je vrlo opasno: Mierez je išao sam prema golu, a u zadnji čas ukazao se Mesa koji spašava svog vratara većih neugodnosti.

Desetak minuta prije kraja prvog dijela ogroman pljusak 'srušio' se na Šubićevac, do kraja prvog dijela jaka bura i veliki pljusak nemilice su 'šibali' i jedne i druge. Do kraja prvog dijela bilježimo vrhunsku intervenciju Labrovića koji je zaustavio udarac Jugovića. Na drugoj strani jedini pokušaj Šibenika do kraja prvih 45 minuta bio je onaj Emira Sahitija, dodirnulo je nekoga od igrača gostiju i završilo u korneru.

U trenucima kad su se igrači trebali vratiti na travnjak u drugom dijelu, uslijed grmljavine, došlo je do pada napona, izbacila je struja, reflektori su se ugasili (u svlačionicama i na zapadnoj tribini sa strujom je bilo sve u redu). I trebalo je neko vrijeme da se ponovno upogone. I taman kad su igrači Osijeka izašli na travnjak, a krenuli su i Šibenčani, a reflektori gotovo bili u punom pogonu, ponovno je došlo do njihova gašenja, a struje je ovog puta nestalo i na zapadnoj tribini, pa  je uslijedila i nova stanka. Prekid je trajao gotovo puno poluvrijeme.

I tek što je krenulo poluvrijeme dva prekida, dva osječka gola i susret je riješen. Prvo je u 47. minuti, nakon kornera s desne strane, stoper Cheberko pucao, lopta je dodirnula Miereza i završila u mreži, a Bočkajev ubačaj iz kuta i dvije minute kasnije opet je koban za narančaste. Ovog puta mrežu je s prve stative pogodio napadač Santini. Šibenik je tako ponovno u vrlo kratkom razdoblju primio ovog puta dva gola (u Koprivnici dva u dvije minute, u Puli tri u osam minuta).

U napadačkom dijelu nisu domaći igrači uspjeli napraviti ništa ozbiljnije u drugom dijelu. Gostujući vratar Ivušić intervencije nije imao (ni u prvom poluvremenu). Na drugoj strani iz jedne kontre u samoj završnici Erceg je postavio konačnih 0:4. Težak poraz, ali više od samog poraza brine igra, odnosno kriza u kojoj je Šibenik trenutno. Već šest kola ne znaju za pobjedu, a momčadi sa začelja smanjuju zaostatak.

ŠIBENIK – OSIJEK 0:4 (0:1)