Malta - Hrvatska 1:7

Sjajni Vatreni na korak do Svjetskog prvenstva, briljirali Majer i Kramarić

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   12.11.2021 u 07:47

Pixsell/ Luka Stanzl
Hrvatska je u pretposljednjoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pobijedila Maltu u gostima 7:1 i za plasman u Katar će u nedjelju morati pobijediti Rusiju na Poljudu.

Momčad Zlatka Dalića odigrala je fantastičnu utakmicu, a slavila je golovima Perišića (6'), Ćaleta-Cara (22'), Pašalića (40'), Modrića (45'+1'), Majera (47', 64') i Kramarića (53'). Jedini gol za Maltu bio je bizaran autogol Marcela Brozovića u 31. minuti, piše Index.hr

Silovito od prve minute

Zlatko Dalić je uoči susreta uporno ponavljao kako nije riječ o laganoj utakmici i da se Maltu mora ozbiljno shvatiti, što su njegovi igrači i učinili. Hrvatska je od prve minute silovito navalila u visoki presing ne dopuštajući Maltežanima da udahnu, a kamoli da izađu sa svoje polovice.

Takav pristup isplatio se već u 6. minuti. Cijela prednja linija Hrvatske stisnula je obranu Malte, koja je pukla kad je Modrić presjekao pas. Dao je loptu Kramariću, a on nesebično proslijedio do Perišića koji je s ruba šesnaesterca poslao loptu u prazan gol budući da je golman Bonello ostao po strani.

Tri minute kasnije Modrić je iz slične pozicije tukao ravno u golmana Malte, a u 12. je VAR poništio gol Jošku Gvardiolu koji je odbijenu loptu poslao u mrežu, ali su dva igrača Hrvatske u zaleđu stajala ispred malteškoga golmana. Već u sljedećem napadu zabila je i Malta, ali je i taj gol poništen jer je Degabriele, koji je zabio, bio u zaleđu.

Bizaran autogol Brozovića

U 22. minuti Modrić je odlično ubacio iz slobodnjaka iskosa s lijeve strane, a Ćaleta-Car je bio najviši u skoku i rutinski zabio za 0:2. Malta se potpuno neočekivano u igru vratila u 31. minuti kad je Marcelo Brozović zabio rijetko viđeni autogol. U želji da očisti jedan ubačaj s lijeve strane Brozović je samog sebe napucao u glavu i tako odbio loptu u Grbićev gol za 1:2.

No primljeni gol nimalo nije omeo Hrvatsku koja je nastavila sa svojim napadima i susret, ako je dileme uopće bilo, riješila u 40. minuti. Napad Malte presjekao je inače fantastični Lovro Majer i preciznom dugom loptom u čistu kontru gurnuo Kramarića. On se lijepo oslobodio čuvara i onda nesebično na drugoj stativi našao Pašalića koji zabija u prazan gol za 1:3. U 45. minuti Perišić je u velikoj šansi pucao preko gola, a golijadu Hrvatske u prvom poluvremenu u sudačkoj nadoknadi završio je Modrić. Pašalić ga je krasno proigrao petom, a kapetan reprezentacije je preciznim udarcem pogodio za 1:4.

Majer briljirao

Ništa se nije mijenjalo u nastavku i već u 47. minuti Hrvatska je povećala prednost. Juranović je ubacio, Kramarićev udarac glavom obranio je Bonello, a odbijenu loptu u gol je spremio Majer, kojemu je to bio prvi gol za reprezentaciju. Tri minute kasnije Rennesov veznjak je briljantnom loptom proigrao Perišića i tako raspolovio obranu Malte, ali je Perišić u čistoj šansi opet pucao preko gola.

U 53. minuti Malta je poklonila gol Hrvatskoj. Degabriele je želio vratiti loptu u svoju obranu, ali je idealno proigrao Kramarića. Bonello je bio izvan šesnaesterca i hrvatski napadač je s 35 metara poslao loptu pokraj njega u nebranjeni gol za 1:6.

Nakon toga gola Dalić je izvadio Kramarića, Modrića i Perišića te ubacio Petkovića, Oršića i Vlašića. Ranije je na početku drugog dijela izvadio i Brozovića koji je bio u opasnosti da se eventualnim žutim kartonom izbaci iz prevažne utakmice s Rusijom.

Hrvatska puna samopouzdanja ide u Split

Kako je utakmica odmicala, Malta je sve teže držala korak s Hrvatskom, ali je i Dalićeva momčad malo spustila gas. Ipak, u 64. minuti pao je i sedmi gol, a njega je nakon još jedne odlične akcije zabio Lovro Majer. Oršić je kratko odigrao za Livaju koji je sjajno osjetio ulazak Majera iz drugog plana i bivši Dinamov veznjak rutinski je zabio za golemih 1:7, što je bio i konačni rezultat.

Hrvatska tako puna samopouzdanja ide u Split u koji u nedjelju u 15 sati stiže Rusija, koja je ranije danas pobijedila Cipar također šest razlike; 6:0. Dalić je u ovoj utakmici dobio Lovru Majera kojeg će teško moći ignorirati kad je sastav za Rusiju u pitanju, a sjajnu utakmicu odigao je i Andrej Kramarić s dvije asistencije i jako puno dobrih poteza.