Prije dvoboja protiv Osijeka

Skorup: 'Nadam se da ćemo iskoristiti bilo kakvu njihovu grešku i kazniti ih'

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   19.03.2022 u 15:34

Prije reprezentativne pauze nogometaše Šibenika čeka drugi uzastopni domaći susret. Nakon poraza 1:4 od Lokomotive na Šubićevac stiže neugodni Osijek protiv kojega narančasto-crni imaju izrazito neugodnu tradiciju od povratka u prvoligaško društvo.

U svih sedam susreta Šibenčani su poraženi. Trener Dean Računica tek je nedavno doznao za taj podatak: - Iskreno, sve do jučer nisam znao za taj podatak. No, tradicije su tu da se ruše. Mogu samo kazati da nemam nikakvih zamjerki na rad i zalaganje svojih igrača u ovih desetak dana otkako sam u klubu. Ali, i iz svog igračkog iskustva znam kako je trening jedno, a utakmica nešto sasvim drugo. Osijek je jedan od glavnih konkurenata za naslov prvaka, međutim i oni su u zadnje vrijeme imali nekoliko rezultata koje nisu priželjkivali kako u prvenstvu, tako i u Kupu. Oni dolaze u Šibenik maksimalno 'napaljeni' sa željom da osvoje tri boda. S druge strane, ja se nadam kako ćemo im biti tvrd orah, da ćemo biti koncentrirani svih 90 minuta i da ćemo u konačnici ostvariti pozitivan rezultat.

Vjerujem kako će se protiv Osijeka igrači 'bacati na glavu' i osvjetlati obraz za sve ono negativno što se događalo u zadnje vrijeme – dodao je trener šibenskih nogometaša.

Kao i uoči susreta protiv lokosa, Šibenčani će i prije dvoboja protiv Osječana u karantenu. A tako će biti, dodao je Računica, sve do kraja sezone.

Kad je igrački kadar u pitanju Računica je naglasio: - Oko statusa Bačelić-Grgića i Jakoliša nema promjene, premda sam vam ja kriva adresa za pitanja oko njihove sudbine. Delić i Perić imaju kartone, Grezda će biti u kadru, a poslije dužeg oporavka na klupi će biti Mesa i Julardžija. Burgui još nije u trenažnom procesu.

– Dolazi nam jako težak protivnik. Pogotovo nakon cijele ove situacije koja se događala. Ali nadam se da ćemo se skupiti, da ćemo na najbolji mogući način iskoristiti bilo kakvu njihovu grešku i kazniti ih, donijeti neki pozitivan rezultat. Njihova najveća vrlina je agresivnost i moć trke, neprestano su agresivni svih 90 minuta i to im se dosta puta isplatilo u zadnjim minutama kad bi dobili tri boda golom pri samom kraju utakmice. Ali ako mi na tu agresiju odgovorimo isto agresijom, ako budemo agresivni kao oni, ako ne i više, ne bi trebalo biti nikakvih problema – dodao je veznjak Dino Skorup.

Utakmica Šibenik - Osijek igra se u nedjelju na Šubićevcu u 17.05 sati.