Rasizam na susretu Zadra i Šibenika na Stanovima

Suci prekinuli prijateljsku utakmicu zbog bacanje banane na travnjak pred Šibenikova igrača!

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   17.08.2022 u 20:33

Matija Habljak/Pixsell
Nogometaši Šibenika igrali su poslijepodne prijateljsku utakmicu na zadarskim Stanovima. Ali susret nije odigran do kraja jer su suci u 65. minuti prekinuli utakmicu zbog rasističkog ispada!

Šibenski prvoligaš, uoči gostovanja u Varaždinu, odlučio je prijateljsku utakmicu odigrati protiv člana Treće HNL – jug Zadra i tako provjeriti spremnost, odnosno dati minutažu igračima koji su manje igrali u dosadašnjem dijelu sezone.

No, sve to, nažalost, ostalo je potpuno u drugom planu nakon groznih događaja i prekida utakmice u 65. minuti.

Nazvali smo nakon utakmice sportskog direktora HNK Šibenika Darija Dabca koji nam je objasnio zašto je došlo do prekida utakmice: - Grupa dečkiju bila je iza gola na tribinama, bez ikakvih navijačkih obilježja. Zadirkivali su igrače, pa i domaćeg golmana, a prije prekida bacili su bananu na travnjak pred našeg igrača Minu, hukali, na travnjak je doletjela i čaša, a potom su pobjegli s tribina.

-Neshvatljivo mi je da se ovakve stvari mogu događati u 2022. godini. Žao mi je što je do toga došlo, Zadar nam je bio idealan protivnik, imaju solidnu ekipu. Mi nemamo apsolutno nikakvih prigovora na njihove igrače, na klub, svi su osudili ponašanje pojedinca ili pojedinaca. Policija će napraviti zapisnik o događaju. Mi smo za svoje potrebe snimali utakmicu, pa možda snimka pomogne i otkrivanju počinitelja – šokiran događanjima za vrijeme današnje utakmice kazao nam je Dabac.

Neshvatljivo je da se takve stvari događaju u 21. stoljeću bilo gdje, naravno, i na hrvatskim nogometnim travnjacima. Treba rasizam najoštrije osuditi, nema mu mjesta na stadionima, niti igdje drugdje. I zato je sudačka odluka da prekine utakmicu, zbog bacanja banane pred Šibenikova Kolumbijca Minu u toj 65. minuti potpuno ispravna!

Kažimo kako je Šibenik nakon prvog poluvremena vodio 2:1 golovima Vidovića (9') i Delića (39'), dok je za domaćine poentirao Burčul u 17. minuti. U nastavku Zadar je preko Jordana izjednačio na 2:2, a Šibenčani su poentirali preko Krekovića u 56. i Petrenka u 60. minuti za konačnih 2:4 prije prekida.

Strijelac posljednjeg šibenskog gola Ivan Petrenko je napadač koji je prošle sezone nosio dres Međimurja. A prve minute u šibenskom dresu nakon oporavka od ozljede na Stanovima upisao je i Španjolac Burgui.

ŠIBENIK: Đaković, Rom, M. Matić, Kvesić, Rak, Skorup, Burgui, Vidović, Dolček, Špeljak, Delić. Još su igrali: Perić, Mesa, Mina, Čanadi, Marasović, B. Matić, Pajić, Koprivnik, Petrenko, Kreković.