OBJAVA: 23.04.2019, 17:57h   •   IZMJENA: 23.04.2019, 17:57h   komentara   •     ISPIŠI

Odluka u završnici s bijele točke

Milan Balaban/arhiva Teško izborena, ali posve zaslužena pobjeda: Kukec vratio Šibenik na čelo ljestvice
23.04.2019, 17:57h

Nogometaši Šibenika vratili su se na prvo mjesto na tablici. Slavili su na teškom gostovanju kod Lučkog, izrazito negostoljubivog domaćina (kući osvojili 28 od 30 bodova) s 1:0. Dugo su lomili protivnika, tražili put do mreže, da bi ga konačno pronašli u 83. minuti kad je Kukec s bijele točke pogodio za tri iznimno važna boda narančastih! Teško izborena, ali posve zaslužena pobjeda!

Od starta su nogometaši Šibenika krenuli vrlo agilno, željni ranog gola. I već u petoj minuti Antunović je namjestio odličnu priliku Kendešu, on puca iz prve, malo iskosa s lijeve strane, ali lopta odlazi s krive strane vratnice. Pokušao je potom dva puta ponovno Kendeš, ovaj put bilo je još nepreciznije. U 19. minuti Bulat prijeti iz slobodnog udarca, od jednog domaćeg igrača lopta se odbija i odlazi minimalno pored domaćeg gola.

Narančasti su bili ti koji su diktirali tempo, stvarali prilike, bili bolji u svim elementima igre, no, ono što je najbitnije, semafor, je i dalje bio na neželjenom rezultatu za Perkovićev sastav. Sve prijetnje Lučkog svele su se na dva pokušaja: jedan su im pogreškom servirali Šibenčani, ali uspjeli su svoju grešku ispraviti, a u drugom Živkovićev slobodnjak bio je daleko od preciznog.

Za razliku od Labrovića puno više posla imao je domaći čuvar mreže. U 30. minuti dva kornera u nizu za Šibenik, opasno je u kaznenom prostoru, Škvorc je pogodio stativu svog gola, da bi nešto kasnije Bulat ponovno pokušao iz slobodnog udarca. Ponovno je živi zid odradio svoj posao i prijetnje Kopriću nije bilo. Jest zato u 38. minuti kad je pucao Antunović, ali iskusni čuvar mreže Lučkog to je bez većih problema zaustavio.

I nastavak je protekao u Šibenikovoj inicijativi, traženju puta do domaće mreže. Antunović i Prince ni početkom nastavka nisu bili precizni, da bi u 59. minuti domaćini složili najopasniju priliku iz prekida: Tomičić je izveo korner, netko je pucao glavom, a Pecolaj je u posljednji trenutak na gol liniji spriječio da lopta uđe u mrežu. Sve ostalo bilo je u znaku Šibenika: pleli su mrežu oko kaznenog prostora Lučkog, prijetili sa svih strana, no, Pecolaj, Antunović i Bulat najbolje  prilike u tim trenucima nisu realizirali.

Ali nisu posustali. U 83. minuti konačno pogodak: Pecolaj je ubacio s desne strane, Grgo Živković igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, sudac Jelenčić pokazao je na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Kukec, Koprić je otišao u jednu, a lopta u drugu stranu za iznimno važnu šibensku pobjedu. Mirno su narančasti priveli utakmicu kraju, nisu domaćinima dopustili da niti jednom zaprijete.

Ovom pobjedom Šibenik se ponovno vratio na prvo mjesto na ljestvici, a u idućem kolu na Šubićevcu će ugostiti Dugopolje.

LUČKO – ŠIBENIK (0:0) 0:1