U Austriji zabili Jurić i Delić

Treći poraz na slovenskom dijelu priprema: Spartak Moskva s 4:2 bolja od Šibenika

Nogomet   |   Autor: Š.I.   |   05.07.2021 u 16:12

Facebook HNK Šibenik/arhiva
Nogometaši Šibenika odigrali su i treću, posljednju pripremnu utakmicu u slovenskom dijelu priprema. S 4:2 poraženi su od Spartaka iz Moskve u Austriji, a strijelci za šibenski sastav bili su Deni Jurić i Ivan Delić.

Nakon poraza od Bačke Topole (1:0) i Domžala (2:1), Šibenčani su iz svoje slovenske baze 'skoknuli' do Austrije, do Villacha gdje su odigrali protiv ruske momčadi.

Protiv člana ruske Premijer lige Šibenčani su se u zaostatku našli u 34. minuti utakmice kad je poentirao Hendrix. Do odlaska na odmor Rusi su još jednom zatresli Rogićevu mrežu, preko Mosesa u 42. minuti.

Početak nastavka pripao je Crnima iz Krešimirova grada. Prvo je Deni Jurić rutinski realizirao najstrožu kaznu u 53. minuti, a sedam minuta kasnije izjednačenje: dodavanje s desne strane iskoristio je Ivan Delić koji prizemnim udarcem izjednačuje rezultat na 2:2.

Ali, do kraja utakmice, Rusi su ponovno dva puta efikasni: zabili su u 68. preko Glushenkova, odnosno u 84. minuti preko Ignatova.

ŠIBENIK: Rogić, Mesa, Bilić, Batarelo, Kvesić, Perić, Bačelić-Grgić, Ćurić, Marin, Sahiti, Jurić. Još su igrali: Đaković, Bedoya, Perry Dasilva, Cvetković, Delić, Mina, Mena, Lopez, Grdić, Rak. Trener: Mario Rosas.