Jedan, ali zlata vrijedan gol

Trijumf Šibenika u Bijelom Brdu: Pozo iz daljine donio super važnu pobjedu, Perić preskače derbi

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   11.11.2023 u 16:32

Facebook HNK Šibenik/Milan Balaban
Treću gostujuću, a ukupno devetu prvenstvenu pobjedu ostvarili su nogometaši Šibenika. Na gostovanju u Erdutu kod trenutno posljednje plasiranog BSK-a slavili su Šibenčani s 1:0 čime se ponovno stigli na dva boda zaostatka od vodećeg Zrinskog 1664 Osječko uoči velikog međusobnog derbija idućeg vikenda. Junak šibenske pobjede bio je Španjolac Iker Pozo, strijelac jedinog gola.

Velika kiša dočekala je momčadi na početku susreta. A Šibenikov trener Carević je, u izostanku Josipa Majića (tri žuta kartona), napravio nekoliko promjena. Standardni Roca i Torres ostali su na klupi, a u početnom su se sastavu našli Marijanović, R. Brajković i Laća.

Ključan trenutak utakmice dogodio se na samom kraju prvog poluvremena. Pozo je s 20-ak metara postigao lijep gol u mrežu pričuvnog vratara Bojanica (koji je u igru ušao umjesto ozlijeđenog Đilasa u 39. minuti).
Vrlo brzo nakon što je ušao u igru iskusni Bačelić-Grgić postigao je pogodak, no, suci su ga poništili zbog zaleđa.

Utakmica nije bila previše oku ugodna, nije bilo previše šansi. Razlog je zasigurno i teren koji je, iako s umjetnom travom, bio natopljen vodom. Šibenik je sveukupno bio bolja momčad, BSK je pokušao nešto u posljednjih 15-ak minuta ubačajima, bez pravih prijetnji, rezultat se nije mijenjao.

S važnom pobjedom vraća se tako Šibenik na svoj Šubićevac gdje će se u miru pripremati za derbi protiv vodećeg Zrinskog. A loša vijest iz susreta s BSK-om glasi da je Stefan Perić zaradio treći žuti karton i neće ga biti u toj utakmici, dok će na raspolaganju ponovno biti Josip Majić.

BSK – ŠIBENIK 0:1 (0:1)