OBJAVA: 10.09.2019, 22:20h   •   IZMJENA: 10.09.2019, 22:24h   komentara   •     ISPIŠI

Pred nešto više od 2 tisuće gledatelja

Paola Sablić U-21 porazom na Šubićevcu krenula u kvalifikacije: Škoti u završnici preokrenuli rezultat
10.09.2019, 22:20h

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija porazom je otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2021. godine. Na Šubićevcu su, pred nešto više od 2 000 gledatelja, poraženi s 2:1 od Škotske iako su nakon prvog dijela imali vodstvo od 1:0 koje su držali sve do 80. minute.

Hrvatska je prvi put zaprijetila u devetoj minuti, pucao je Ivanušec, gosti su skrenuli u korner. Bila je to najava vodstva Hrvatske: odlično je s desnog boka ubacio Moro, a njegov suigrač iz Dinama Kulenović glavom je iz sredine kaznenog prostora matirao gostujućeg čuvara mreže.

Apsolutni gospodar terena u prvi 45 minuta bio je Gračanov sastav. Ali, osim Nejašmićeva šuta iz 36. minute pravih prilika nisu imali. Gosti su pak zaprijetili tek jednom u prvih 45 minuta.

Bez ikakvih problema Hrvatska je čuvala vodstvo u većem dijelu drugog poluvremena. No, kako je vrijeme odmicalo Škoti su krenuli ozbiljnije prema Šemperovu golu, postajali su sve opasniji. Imala je Hrvatska preko Kulenovića priliku da potvrdi svoju pobjedu, no, vratar gostiju izašao je kao pobjednik iz dvoboja s napadačem Hrvatske.

Aduti s klupe škotskom su izborniku donijeli pobjedu. Middleton je ubacio, a McLennan je u 81. minuti zabio za izjednačenje. Nije tu bio kraj šoku u hrvatskim redovima, samo minutu prije isteka 90 minuta igre joker McLennan ponovno je zabio i svojoj reprezentaciji donio veliku pobjedu.

Hrvatska U-21 reprezentacija koja je nakon četiri godine ponovno u službenoj utakmici gostovanja na Šubićevcu (2015. godine pobijedili su San Marino 4:0), porazom je tako krenula u kvalifikacije.

Na Šubićevcu su uživo susret gledali izvršni dopredsjednik HNS-a Marijan Kustić, dopredsjednik HNS-a Ante Kulušić, „vječni“ Zorislav Srebrić, izbornik U-17 reprezentacije Petar Krpan, šibensko-kninski župan Goran Pauk, predsjednik šibensko-kninskog nogometnog saveza Josip Bulat, trener Stanko Mršić, nekadašnji igrač Mate Bilić, izbornik malonogometne reprezentacije Mato Stanković, …

Hrvatska – Škotska 1:2 (1:0)