I ovog puta bez postignutog gola

Visokim porazom na Poljudu Šibenik se oprostio od najvišeg ranga hrvatskog nogometa

Nogomet   |   Autor: ŠibenikIN   |   28.05.2023 u 18:58

HINA/ Ivana IVANOVIĆ/ ml
Porazom od 3:0 nogometaši Šibenika zaključili su ovogodišnje izdanje SuperSport Hrvatske nogometne lige. Na Poljudu su od Hajduka poraženi s 3:0. Nakon 0:0 na poluvremenu, sve su golove Šibenčani primili u drugom dijelu te su se novim porazom i službeno oprostili od najvišeg ranga hrvatskog nogometa.

Zadnji tjedan sezone, tri utakmice – tri poraza. Prvo od Osijeka poraz na Šubićevcu, potom poraz u finalu Kupa na Rujevici od Hajduka i za kraj prvoligaškog bala još jedan poraz od Splićana, ovog puta u prvenstvu.

U utakmici bez gotovo ikakvog rezultatskog značaja dugo se čekalo na prijetnje. U 16. minuta prva VAR provjera: poslije duela Đorića i Livaje u kaznenom prostoru, napadač domaćih je pao, a sudac Erceg, koji je bio vrlo blizu mjesta događaja, pustio je da se igra dalje. Tom padu prethodio je evidentan prekršaj Benhraoua nad Soldom na polovici Splićana, no, to Erceg nije svirao. Ali nakon aktivacije VAR-a glavni je sudac išao provjeriti duel Đorića i Livaje, a utvrdio je naknadno ono što prvotno nije vidio, a to je da je Soldo zaustavljen očitim prekršajem, pa je lopta bila za crno-narančaste.

U 24. minuti susret je na kratko prekinut: domaći vratar Danijel Subašić oprostio se od profesionalnog nogometa, u tim je trenucima izašao s travnjasa, a taj broj nije izabran slučajno (taj je broj nosio Subašićev veliki prijatelj Hrvoje Čustić koji je stradao za vrijeme utakmice na zadarskim Stanovima, te potom preminuo). Točno deset minuta kasnije Hajduk je poveo, ali radost je kratko trajala: olako su Šibenčani ispali, Livaja je odigrao dupli pas s Mlakarom, a potom lagano poentirao. No, VAR je poništio pogodak zbog zaleđa.

Siromašno prvo poluvrijeme jasno je pokazala i statistika: Hajduk je imao dva, Šibenik jedan udarac u 45 minuta. A niti jedni niti drugi nisu imali udarac u okvir gola.

Početak nastavka donio je prijetnje Šibenika: nakon ubačaja lijevi bek Kvesić pucao je iz prve: snažno, ali visoko preko gola. U 51. minuti dobra akcija Čanadijeva sastava: Arai je pripremio sve za Kvržića, njegov pokušaj prebacivanja Lučića nije bio dovoljno dobar pa je na semaforu ostalo 0:0. Ali samo nekoliko minuta kasnije došlo je do promjene: Livaja je u ulozi asistenta, podvalio je odličnu loptu za mladog Brajkovića koji pogađa Šibenikovu mrežu za domaće vodstvo od 1:0.

Dva je puta zaprijetio iskusni Kvržić: prvi udarac otišao je izvan okvira gola, a drugi pokušaj glavom je blokirao Hajdukov stoper Awaziem. Na drugoj strani novi gol: Benrahou je izveo korner, točno na glavu Mlakara koji loptu šalje u suprotnu stranu za vodstvo od 2:0. A upravo je Benrahou solo akcijom mogao povećati rezultat, iskosa s desne strane pogodio je okvir gola. Ono što mu tada nije uspjelo za nogom, jest u 77. minuti: duga lopta s domaće polovice, Benrahou je iskosa s desne strane lobovao Đakovića za novu promjenu rezultata.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao. Novim visokim porazom Šibenik se tako oprostio od elitnog ranga.

HAJDUK – ŠIBENIK 3:0 (0:0)
Split, stadion na Poljudu, gledatelja 18 845.
Sudac: Mateo Erceg – Pristeg
Pomoćnici: Sanja Rođak Karšić – Podravske Sesvete