Pikado

3. Županijski masters: Vareškić i Krnić najbolji u parovima, Šuperba i Pervan pojedinačno

Ostali sportovi   |   Autor: F.Z.   |   16.01.2023 u 10:28

U subotu je u Primoštenu u prostorijama caffe bara Oliva X održan treći od pet županijskih mastersa pikado saveza šibensko-kninske županije, evo rezultata.

3. Županijski masters PSŠKŽ 2022./2023.

U subotu je u Primoštenu u prostorijama caffe bara Oliva X održan treći od pet županijskih mastersa pikado saveza šibensko-kninske županije. Ovih pet planirani mastersa su ujedno kvalifikacijski turnir kroz koji pikado igrači i igračice skupljaju bodove u različitim pikado disciplinama: 501, Cricket i parovi.

Nakon pet turnira prvih 8 iz svake kategorije A, B i C prvih igraju za pojedinačnog prvaka županije po kategorijama.

Odaziv je stavrno bio odličan, da je bio još jedan aparat bilo bi taman, ovako se sve malo odužilo ali opet bitno da je sve dobro završilo.

Prva disciplina koja se igrala bila je disciplina parovi. U kojoj su sve kategorije A, B i C igrale zajedno.

U konkurenciji 26 parova najbolji su bili Marko Vareškić i Neven Krnić iz PK Z1, na drugom mjestu su završili Ivan Močić i Šime Buterin iz PK Sveta Ana, a treći su  bili Ante Pešić i Ivan Buterin također iz PK Sveta Ana.

1. Mjesto: Marko Vareškić/Neven Krnić - PK Z1
2. Mjesto: Ivan Močić/Šime Buterin - PK Sveta Ana
3. Mjesto: Ante Pešić/Ivan Buterin - PK Sveta Ana

Nakon parova sljedila je glavna disciplina 501 po kategorijama. A i B kategorija su igrali skupa 501 M.O. (master out), dok je C kategorija igrala 501 S.O. (obični izlaz).

U A i B kategoriji nastupilo je 45 igrača, a najbolji su bili:

1. Mjesto: Tomislav Šuperba - PK Vrpolje
2. Mjesto: Dino Živković - PK Club 57
3. Mjesto: Šime Buterin - PK Sveta Ana

Najveći izlaz: 174 - Ante Pešić

U C kategoriji nastupilo je 22 igrača i igračice. Do titule najboljeg u C kategoriji došao je Zvonimir Pervan iz PK Lisac. On je u finalu bio bolji od Marka Paškalina iz ekipe PK 369, dok je treće mjesto osvojio Roko Ponoš iz PK Lisac

1.Mjesto: Zvonimir Pervan - PK Lisac
2. Mjesto: Marko Paškalin - PK 369
3. Mjesto: Roko Ponoš - PK Lisac

Najveći izlaz: Mate Dundović - 86

U ukupnim poredcima po kategorijama trenutno vodeći nakon trećeg odigranog mastersa su: