OBJAVA: 25.07.2013, 12:49h   •   IZMJENA: 25.07.2013, 13:16h   komentara   •     ISPIŠI

Plivačice PK Mora

FOTO Šibenčanke Antonia, Martina i Bruna odlične na državnom prvenstvu

PIŠE Šibenik IN
25.07.2013, 12:49h

Od Antonie Gulin očekivalo se najviše i očekivanja je ispunila – vratila se s tri osvojene medalje.

Protekli produženi vikend u Zagrebu se održalo Prvenstvo Hrvatske u plivanju za sve dobne skupine. Za šibenski PK More nastupili su od plivača Mate Bakula, Alen i Toni Živković, Petar Krešimir Marasović i Ivan Baljkas, a od plivačica Antonia Gulin, Martina Skelin  i Bruna Baljkas. Plivači i plivačice Mora osvojili su ukupno 12 medalja: tri zlatne, četiri srebrne i pet brončanih. Sve tri plivačice postigle su zapažen uspjeh.

U njenoj najjačoj disciplini, 50 metara leptir bila je prva juniorka i treća u mlađoj seniorskoj kategoriji, dok je na 100 metara leptir osvojila broncu u juniorskoj kategoriji. Martina Skelin osvojila je dvije medalje, obje u zahtjevnoj disciplini 1500 metara slobodno. Svojim uloženim trudom zaslužila je srebro u mlađoj juniorskoj, a broncu u juniorskoj kategoriji. Bruni Lokas, kojoj je ovo prva kadetska godina, medalje su izmakle 'za dlaku', naime bila je dva puta četvrta u disciplinama 100 metara i 200 metara leptir.

Od muških članova tima, Petar Krešimir Marasović bio je najuspješniji. On je na prvenstvo 'doletio' iz Nizozemske u subotu popodne, nakon vrlo uspješnog nastupa na EYOF-u za Hrvatsku mladu reprezentaciju. Tamo su. podsjetimo, u štafetnom nastupu ponovo oborili državni mlađi juniorski rekord na 4x100 metara slobodno, a Petar je otplivao svoje najbolje vrijeme na 100-tici slobodno u mješovitoj štafeti 52,58 sekundi s vremenom reakcije na startu od 0,22 sekundi.

- Nakon određenog 'emocionalnog pražnjenja',  što je normalno nakon velikih nastupa Petru je zadatak na ovom prvenstvu prije svega bio otplivati što bolje u leđnim disciplinama, 100 metara i 200 metara leđno i relativno ga osloboditi pritiska očekivanja s njegovih udarnih disciplina. Taj zadatak je obavio više nego odlično – kaže nam predsjednik kluba Rikard Marenzi. U disciplini 100 metara leđno Petar je bio srebrni junior i mlađi junior  te brončani mlađi senior, dok je u disciplini 200 metara leđno briljirao sa zlatnim medaljama u juniorskoj i mlađoj juniorskoj kategoriji, srebrnoj u mlađe seniorskoj i velikom brončanom u seniorskoj kategoriji.

- Ova zadnja nama  je posebno draga medalja, jer otvara novo poglavlje u muškom seniorskom šibenskom plivanju – komentira Marenzi.

Treba još spomenuti šesto i sedmo juniorsko mjesto u muškim štafetama 4x100 metara slobodno i mješovito u kojima su nastupili Mate Bakula, Petar Krešimir Marasović i Alen i Toni Živković.