Drugo kolo

Crnica poražena na Baldekinu od Osijeka, presudili prekidi i kontre

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   30.09.2023 u 21:47

Facebook/Futsal Crnica
U utakmici 2. kola SuperSport HMNL-a, malonogometaši Crnice su na Baldekinu protiv Osijeka poraženi sa 3:4 (2:3). Za Crnicu su zabili Vuković u 3. i 19. te Milosavljević u 35., a za Osijek Petrušić u 8., 13. i 17. te De Lima u 33. minuti.

Crnica je povela već u 3. minuti, kada je Škugor iz kornera pronašao Vukovića, koji prizemnim udarcem pogađa mrežu za 1:0. Gotovo odmah nakon, Petrušić je za goste imao ogromnu priliku, kada je u situaciji 1 na 1 sa vratarom Luketinom pogodio stativu. Do isteka 4. minute gosti su već upisali i novu šansu, stativu je pogodio Mijić. U 8. gosti dolaze do izjednačenja, iz auta sa lijeve strane De Lima je pronašao Petrušića, koji efektno pogađa gornji suprotni dio vrata za 1:1.

Crnica je sredinom poluvremena bila nešto bolja, no onda novo iznenađenje: Josipović je u 13., desno od svog gola, poslao dugu loptu i pronašao naprijed usamljenog Petrušića, koji opet pogađa za 1:2. U 17. opet je prekid problematičan za domaćina: iz auta sa lijeve strane, skoro sa istog mjesta kao kod prvog osječkog gola, Šalaj dodaje Petrušiću, koji postiže hat-trick unutar jednog poluvremena. U 19. minuti Crnica smanjuje, lopta je izvedena iz auta sa desne strane visoko na drugu stranu, gdje ju je primirio Vuković i pogodio suprotne rašlje za 2:3.

Bez obzira na mnoštvo šansi na obje strane u prvih 10 i više minuta nastavka, do sljedećeg pogotka čekali smo sve do 33. minute, kada je De Lima prizemnim udarcem sa lijeve strane dovršio jednu kontru Osijeka. Tada Crnica uvodi golmana-igrača, koji u 35. asistira sa lijeve strane usamljenom Milosavljeviću na suprotnoj stativi za 3:4. U 39. minuti, nakon dva pogotka kao igrač i asistencije kao golman-igrač, Vuković je zamalo i izjednačio, no vratar Rončević čudesno mu je obranio udarac izblizine, iskosa sa lijeve strane.

SD Baldekin, gledatelja 150, suci Josip Dujmić, Mario Blažin, Hrvoje Klarić
CRNICA: Luketin, Škugor, Vuković, Perić, Copić, Jarmanović, Jolić, Babić, Milosavljević, Knežević, Katuša, Pavić, Radić, Knežić, trener Mladen Perica
OSIJEK: Rončević, Mijić, Petrušić, Šalaj, De Lima, Jamičić, Josipović, Jurišić, Kotris, Špijonjak, trener Saša Voldin

U sljedećem kolu Crnica gostuje kod Vrgorca.