Iz četvrtog pokušaja do pobjede

Crnica protiv Uspinjače do prvih bodova, zadnjih 10 minuta morali se čuvati da ne naprave prekršaj

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   21.10.2023 u 21:55

SuperSport HMNL
U 4. kolu SuperSport HMNL, malonogometaši Crnice su protiv Uspinjače na domaćem terenu slavili sa 5:3 (3:1). Strijelci su bili Copić u 5. i 33., Knežević u 14., Pavić u 17. i Perić u 36. za Crnicu, a Tolj u 10., Paus u 30. i Šundov u 40. minuti za Uspinjaču.

Nakon što su u prošlom kolu doživjeli i treći poraz na startu lige, kod Vrgorca sa 5:2 (1:0, strijelci Sesar, Gašpar 2, Bošković i Perić autogol za domaće, Govorko autogol i Pavić za Crnicu), pred malonogometašima trenera Perice bio je imperativ prve pobjede protiv povratnika u prvi rang Uspinjače, u derbiju začelja.

Prvo uzbuđenje u 5. minuti i odmah pogodak za domaće; jedan ne pretjerano opasan udarac Kneževića s lijeve strane iskosa obranio je gostujući vratar Vuković, no lopta se odbila do Copića, koji zabija pod prečku za 1:0. Odmah potom Copić pogađa lijevu stativu. Imala je Crnica dominaciju u tim trenucima, no iznenada je Uspinjača izjednačila u 10., kada se spretno snašao Tolj u domaćem kaznenom prostoru. Odmah na drugoj strani Copić pogađa i desnu stativu. U 14. minuti Crnica opet vodi: iz slobodnog udarca s lijeve strane, s nekih 10 metara, Knežević pogađa kroz slabo postavljeni živi zid (sa samo jednim čovjekom) te kroz vratara, za 2:1. U 15., nakon poigravanja Šundova s loptom, Škugor mu je uzima i zamalo povećava vodstvo. U 17. nova kontra Crnice po lijevoj strani, Milosavljević je lako pronašao Pavića u situaciji 2 na 1, a Pavić bez problema realizira za 3:1.

U nastavku radno i s dosta nervoze, ali bez previše konkretnih prilika, sve do jednog brzo izvedenog gostujućeg kornera sa desne strane u 30., čime se pronašlo Pausa koji poentira za 3:2. Ubrzo slijede novi problemi za domaće, već u sljedećoj minuti prave peti prekršaj te ostatak utakmice moraju odigrati puno opreznije. Uspinjača dosta rano, devet minuta do kraja, uvodi golmana-igrača, od čega onda brzo odustaju. U 32. domaći igrač Copić izbija sam pred vratara Vukovića i pogađa po zemlji za 4:2, nakon čega su domaćini imali nekoliko prilika i za tri razlike. 5 minuta do kraja opet gosti sa golmanom-igračem, što je iskoristio Perić u 36., pogodivši praznu mrežu sa svoje polovice. Tek 9 sekundi do kraja Uspinjača je uspjela smanjiti na 5:3, preko Šundova.

SD Baldekin, gledatelja 150, suci Edo Vulić (Split), Goran Duvnjak (Solin) i Marin Sokol (Makarska)
CRNICA: Luketin, Milosavljević, Škugor, Babić, Pavić, Jolić, Jarmanović, Knežević, Ćaleta-Car, Perić, Knežić, Radić, Copić, trener Mladen Perica
USPINJAČA G.: Vuković, Kosor, Tolj, Paus, Crnčević, Kapural, Matković, Cigler, Davidović, Šundov, Ramić, Andrić, trener Dino Kovač