OBJAVA: 22.03.2019, 20:45h   •   IZMJENA: 22.03.2019, 20:45h   komentara   •     ISPIŠI

Šamija dvostruki strijelac

Crnica se vraća bez bodova: Universitas uspješniji na domaćem terenu u Splitu

Facebook Naši Tići Crnica se vraća bez bodova: Universitas uspješniji na domaćem terenu u Splitu
22.03.2019, 20:45h

U vrlo dobroj utakmici 19. kola Prve HMNL AFCU je relativno rezultatski lakše od očekivanog pobijedio Crnicu. Domaćin je slavio s 5:2.

Odmah na početku utakmice Perić iz svojih pet metara sa željom da ispuca loptu daleko od svog gola pogađa Jurjevića koji ni kriv ni dužan zabija za vodstvo AFCU-a. Sljedećih 17 minuta Crnica je bila bolja momčad, ali brojne prigode kao od šale rješavao je Franko Bilić. 36 sekundi do kraja poluvremena Tustonjić posprema jedan odbijanac za 2:0.

Odmah na početku drugog dijela Peša prima loptu leđima okrenut vratima i od stativu pogađa za 3:0. U 28. minuti opet Peša zabija za 4:0. Dvanaest minuta do kraja Crnica kreće s golman igračem, ali Ivor Šuljić odmah kažnjava za 5:0. Crnica stvara šanse s golman igračèm, ali Bilić je nesavladiv. Ipak, Šamija zabija za 5:1 u 30. minuti. U 32. minuti Šamija još jednom zabija za 5:2. Do kraja utakmice ništa se bitnoga nije događalo te je dvoboj završen pobjedom Afcu-a rezultatom 5:2.

Prva HMNL - 19.kolo

S.D. Gripe  22.3.2019. (18:30 h)

Gledatelja: 300

Suci: Saša Tomić (ZG), Mario Blažin (ZG), Tomislav Solenički (JAS), M. Budimir (Split)

Delegat: Miro Dugeč (Solin)

AFC UNIVERSITAS - MNK CRNICA - 5:2 (2:0)

AFC UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Tonći Bokan, Antonio Štimac, Ecio Jurjević, Mario Taći, Ante Peša, Dino Peša, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

MNK CRNICA: Radaj, Ban, Marčić, Vukičević, N. Škugor, Protega,Jelovčić, Subotić, Vuković (kap.), Teixeira Lopes, Radić, Šamija, Perić; trener: Mladen Perica

Strijelci: 1:0 E. Jurjević 3', 2:0 Tustonjić 20', 3:0 Peša, 4:0 Peša 28', 5:0 Šuljić 29', 5:1 Šamija 30', 5:2 Šamija 32'