44. memorijal Lovro Ratković

Divan uspjeh mlađih šibenskih stolnotenisača u Zagrebu

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   16.01.2023 u 15:41

STK Šibenik
Proteklog vikenda u Domu sportova u organizaciji HASTK Mladost igrao se 44 memorijal Lovro Ratković na kojem se nastupilo 400 natjecatelja koji se bodovao za HSTS rang listu. Šibenske mlade stolnotenisačice i stolnotenisači nastupili su u pet kategorija.

Franka Miškić kao perjanica kluba u kategoriji Kadetkinje osvojila je treće mjesto uz strahovitu igru  koja su iziskivale velike psihičke i fizičko napore. Naime, igrala je s protivnicama koje su jedne od najboljih na turniru u 5 setova. Franka je prvog dana igrala u kategoriji Ml. Juniorke i ostvarila sjajan rezultat plasiravši se u ¼ finala gdje je u isto tako teškom dvoboju u pet setova izgubila tijesno 3:2 od pobjednice turnira.

Sjajne Klinceze Vilma Despot i Katja Mandić osvojile su trofeje, Vilma divno 2. mjesto, a Katia 3 mjesto. U kategoriji Ml.Kadetkinje obje naše natjecateljice nisu se proslavile poslije prolaza u grupnom natjecanju ispale su u 1/8 finala.

U kategoriji Kadetkinje sve naše natjecateljice Loreta Mandić, Anđela Živković i Tonka Bljaić nisu prošle grupnu fazu isti tako i Muški dio natjecatelja, Luka Borak i Šime Klarić.

Organizatori turnira nagradili su naš klub prigodnim darovima kao klub s najviše prijavljenih ženskih natjecatelja, isto tako i Katiu Mandić kao najmlađom natjecateljicom turnira.