Obrana titule

Fabijan Šprljan ponovno osvojio teniski turnir sv. Mihovila na Šubićevcu

Ostali sportovi   |   Autor: Š.I.   |   02.10.2023 u 15:40

Povodom Dana Grada prethodna dva tjedna se odigravao 14. tradicionalni teniski turnir Sv. Mihovil 2023 u organizaciji Teniskog kluba Šubićevac.

Na turniru je sudjelovalo 70-ak igrača/ica, a igralo se u 5 kategorija.

U glavnoj kategoriji tj. apsolutnoj najbolji je bio Fabijan Šprljan koji je u finalu savladao Marka Šprljana sa 6/3 6/1 te tako drugu godinu u nizu podigao trofej sv. Mihovila.

Valja napomenuti da su čak tri vodičanca igrala u polufinalu što dovoljno govori o njihovoj dominaciji ove godine.

U kategoriji dama najbolja je bila iskusna igračica Nevenka Makale koja je u finalu nadigrala Vesnu Ivanišević sa 6/2 6/2.

Nevenka je ujedno i najuspješnija natjecateljka turnira jer je još uz singl osvojila i finale mix parova te drugo mjesto u finalu ženskih parova.

Najbolji u kategoriji apsolutnih parova su bili Miliša Toni i Jakov Svirčić koji su protutnjali kroz turnir i lakše od očekivanog pobijedili u finalu branitelje naslova Kolića Josipa i Lovrić Stipu sa 6/1 6/0.

U kategoriji parova za dame najbolje su bile Vesna Ivanišević i Ana Matošin te su savladale par Nevenka Makale/Vedrana Lasan sa 6/4 7/5.

Najbolji mix par je bio Nevenka Makale i Luka Šprljan koji su u finalu nadigrali mlade nade tenisa Luku Živkovića i Tineke Oosterhuis sa 6/2 6/1.