Malonogometni turnir 'Lišane 2022.'

Finalisti turnira Dobra Klopa Kanela i Young Boys graditeljstvo Ilić

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   05.08.2022 u 17:48

Marko Ledenko Mane
U polufinalnim utakmicama malonogometnog turnira 'Lišane 2022.' gledatelji su očekivali vrhunske malonogometne predstave, ali su ostali uskraćeni u svojim nadanjima i očekivanjima.

U obje utakmice Young Boys graditeljstvo Ilić i Dobra klopa Kanela u svim elementima igre, nadigrali su svoje protivnike Lišane i Piramatovci mesnice Musić.

Young Boysi su na krilima udarnog i nezaustavljivog tandema Matea Šuška i Josipa Stojčevića pregazili odličnu ekipu Piramatovci mesnice Musić. Lišane su imale veliku podršku domaćih navijača i to im je bio dodatni motiv više da pobjede moćnog protivnika Dobru klopu Kanela iz Raštana.

Stipe Čirjak se pobrinuo da utiša domaće  navijače jer je odmah u četvrtoj minuti matirao domaćeg vratara Radaša za vodstvo Kanele 1:0. Pred kraj prvog poluvremena Stipe Čirjak postiže svoj drugi pogodak za vodstvo Kanele 2:0 . U početku drugog poluvremena Lišane su krenule žestokim pritiskom da poravnaju rezultat, ali sve je ostalo na pokušajima, gledatelji su vidjeli da je Kanela bolja i kvalitetnija ekipa.

U nastavku utakmice Kanela je stvarala šanse i povećala vodstvo na 4:1. Luka Nimac - Đimi  svojim pogotkom samo je ublažio poraz svoje ekipe Lišane. Kanela je pobijedila 4:2 i zasluženo se plasirala u veliko finale.

Na turniru sudjeluje rekordnih  47 ekipa, od toga 32 seniorskih i 15 dječjih.

U subotu, 6.8. na rasporedu je finalna večer djece i seniora.