OBJAVA: 29.09.2014, 16:11h   •   IZMJENA: 29.09.2014, 16:15h   komentara   •     ISPIŠI

Poraz na startu sezone

FOTO Jelsa preokretom u završnici uzela pobjedu rukometašima Olimpije

29.09.2014, 16:11h

U Jelsi na otoku Hvaru, u dvorani Pelinje, odigran je susret prvog kola Druge HRL-jug između RK Jelsa i RK Olimpija. U vrlo dinamičnoj utakmici, protiv uvijek neugodnih domaćina, Olimpija je vodila sve do 58.minute, ali na kraju su poraženi rezultatom 30:28.

Gosti iz Vodica su u prvom poluvremenu u nekoliko navrata imali i šest golova prednosti. Kvalitetnom 5-1 obranom i pravovremenim izlascima na protivničke igrače pri primanju lopte, te uz solidnog vratara Mrčelu, Vodičani su bili znatno bolja momčad od domaćina. Osim dobre obrane, u napadu su lako realizirali svoje prigode i uz izvrsnog Đelaliju, čak šest igrača se u prvom poluvremenu upisalo u strijelce.

Iako je Olimpija u zadnjim sekundama prvog poluvremena nepotrebno primila gol, na odmor se išlo rezultatom 11:16 za Vodičane, iako je prednost mogla biti i znatno veća. U drugom poluvremenu je uslijedio pravi obrat. Karakterna momčad Jelse je agresivnije počela igrati u obrani, a u napadu su se vrlo dobrom Gamulinu i Trebotiću, dinamičnom igrom i prodorima priključili Mamić, Grgičević i Marijan.

Vanjska linija Jelse je brzo te povremeno nakon svega dvadesetak sekundi završavala napade. Kod Vodičana je prvenstveno nedostajalo agresivnosti na halfovima koji su mlako odrađivali obranu, a izostao je i učinak iskusnog vratara Mrčele. U napadu su Vodičani tražili prolaz prebrajanjem prema krilima, koja su loše i predvidivo tražila zgoditak pokraj u drugom poluvremenu vrlo dobrog Bosančića. Kod flastera na srednjaku, vanjska linija Vodičana skoro pa nije napravila kvalitetno križanje, stalno se tražio prolaz prebrajanjem. Ipak, Đelalija i Bilić su u nekoliko navrata prednost Olimpije održavali na tri zgoditka razlike.

Šest i pol minuta prije kraja rezultat je bio 25:28 za Olimpiju i umjesto čvršće obrane s prekidanjima igre prilikom primanja lopte, Vodičani su Jelšanima dozvoljavali brze realizacije napada i utakmica se potpuno preokrenula. Zadnjih pet minuta susreta nedostajala je i prava reakcija s klupe Olimpije, pa su igrači postajali sve nesigurniji.

U samoj završnici susreta su, uz podršku s tribina, golova gladni igrači Jelse potpuno preokrenuli utakmicu, te zabili pet golova u zadnjih šest i pol minuta. Susret je završio pobjedom domaćina rezultatom 30:28.

RK Jelsa: Josip Bosančić, Paulo Potočnjak, Jadran Caratan, Ivo Gavranić, Stjepan Visković, Toni Gamulin, Toni Mišković, Boris Kovačević, Ivan Trebotić, Josip Marijan, Josip Jakelić, Antonio Grgičević, Hrvoje Mamić, Ivan Dešković, Josip Zagorac
Trener: Vjeko Bojanić.
 RK Olimpija: Joško Mrčala, Mario Gubeljić, Ivan Matulović, Ivan Abramović, Roko Grubelić, Ante Dželalija, Kristijan Nakić, Tomislav Storić, Antonio Vulin, Darijo Maleš, Ivan Šimac, Marin Bilić. Trener: Ervin Vučak.

Strijelci:
RK Jelsa: Gamulin 10, Trebotić 5, Mamić 5, Grgičević 4, Marijan 4, Kovačević 2.
 RK Olimpija: Dželalija 9, Bilić 6, Abramović 5, Gubeljić 3, Šimac 2, Nakić 1, Maleš 1, Matulović 1.
 Isključenja: Jelsa 6, Olimpija 2.

U drugom kolu u petak 3. listopada s početkom u 20:00 sati, RK Olimpija u Vodicama dočekuje RK Solin.