OBJAVA: 13.04.2015, 10:54h   •   IZMJENA: 13.04.2015, 10:54h   komentara   •     ISPIŠI

Članovi AK Šibenik osvojili četiri medalje u Sinju

FOTO Radmila Maksimović najbrža, srebra za Damira Maksimovića, Kaštelanac i Rupića

13.04.2015, 10:54h

Članica Atletskog kluba Šibenik Radmila Maksimović pobjednica je 18. Sinjskog polumaratona. Bila je najbrža u pojedinačnoj konkurenciji, a AK Šibeniku pripale su i još tri medalja: do srebrnih odličja stigli su Damir Maksimović, Manda Kaštelanac i Tomislav Rupić.

Uz utrku na 21 kilometar održana je i utrka na pet kilometara. Utrka na 21 kilometar je bodovana za ekipni poredak u Prvoj, Drugoj i Trećoj hrvatskoj atletskoj cestovnoj ligi i za pojedinačni poredak atletičara u hrvatskom atletskom kupu.

Na utrci, na kojoj je bilo ukupno 114 natjecatelja, sudjelovalo je i pet šibenskih atletičara - Radmila Maksimović, Manda Kaštelanac, Damir Maksimović, Marko Elez na 21 kilometar i Tomislav Rupić na pet kilometara.

U ekipnom poretku AK Šibenik je zauzeo peto mjesto u konkurenciji deset atletskih klubova Prve hrvatske lige, dok su u pojedinačnoj konkurenciji šibenski atletičari u kategorijama osvojili jednu zlatnu medalju – Radmila Maksimović i dvije srebrne medalje - Damir Maksimović i Manda Kaštelanac u utrci na 21 kilometar i jednu srebrenu medalju - Tomislav Rupić) u utrci na pet kilometara.

Radmila Maksimović osvojila je i novčanu nagradu za plasman među pet najboljih na natjecanju.