OBJAVA: 23.06.2015, 08:58h   •   IZMJENA: 23.06.2015, 08:58h   komentara   •     ISPIŠI

Osvojile pet medalja

FOTO Sjajni nastupi gimnastičarki 'Šibenik-Dalmacije' u Budvi i Beogradu

23.06.2015, 08:58h

Proteklog vikenda Gimnastički klub Šibenik-Dalmacija bio je vrlo aktivan i silno raspoložen u osvajanju odličja na međunarodnim natjecanjima. S natjecanja u Budvi i Beogradu vratile su se bogatije za pet medalja.

Vrijedne ritmičarke nastupile su u Budvi, na međunarodnom natjecanju kojeg već dugi niz godina uspješno organizira Klub ritmičke gimnastike Budva. Na natjecanju je sudjelovalo oko150 natjecateljica iz Rusije, Izraela, Slovenije, Srbije, Bosne i Hercegovine, Ukrajine, ...

U kategoriji Mini (djevojčice rođene 2008. godine ) Katja Pavasović okotila se sa najsjajnijom medaljom, sjajno odrađenom vježbom u Šibenik je donijela zlatnu medalju. U kategoriji djevojčice rođene 2007. godine Gabriela Jakovljević osvojila je treće mjesto i brončanu medalju.

- Domaćini su bili sjajni, nakon završenog natjecanja uživali smo u razgledavanju Budve. Iako je ovo fantastičan uspjeh šibenskih ritmičarki, ipak jednu još veću dimenziju klubu daju uspjesi iz Beograda, s natjecanja koje se također proteklog vikenda odvijalo, a kojeg je organizirao Klub ritmičke gimnastike Ritam. Uz vrhunsku organizaciju jako gostoljubivi domaćini dali su sve od sebe da šibenskim ritmičarkama pokažu sve čari čarobnog grada. Ljepota grada i nezaboravno iskustvo u ovom gradu šibenske ritmičarke dugo će pamtiti – kažu u GK Šibenik-Dalmacija.

Upravo kad je najviše trebalo, među teškom konkurencijom iz Ukrajine, Bugarske, Engleske, …. šibenske ritmičarke bile su čudesno inspirirane i tako je u kategoriji mlađih kadetkinja Tonka Sladoljev osvojila prvo mjesto, dok je u kategoriji juniorki Karla Jakovljević sjajnim nastupom sve oduševila i osvojila drugo mjesto i  srebrnu medalju. Marta Skorić za odlično odrađenu vježbu u traci osvojila je treće mjesto i brončanu medalju.

Šibenske gimnastičarke nastupile su pod vodstvom svojih trenerica Ivančice Jakoliš i Nene Tešulov.

Za Gimnastički klub Šibenik – Dalmacija slijedi  nastup na festivalu koji će se održati u srijedu u 18:30 sati ispred zgrade županije.