OBJAVA: 15.04.2019, 13:01h   •   IZMJENA: 15.04.2019, 13:01h   komentara   •     ISPIŠI

Ostvarili uspjeh u Splitu

Franka i Gabrijel iz STK Šibenik plasirali se na državno prvenstvo

Kvalifikacije za PH za ml. kadete/kadetkinje održano je u nedjelju u Splitu u organizaciji STK Split. Nastupilo je 36 natjecatelja, od čega osam iz STK Šibenik.

15.04.2019, 13:01h

Mali Šibenčani su se opet vratili zadovoljni i sretni s turnira. Naime, osim Gabrijela Katića i Frane Klarića svi ostali natjecatelji pripadaju po uzrastu u nižu kategoriju, tj. NML kadete.

Franka Miškić je osvojila 1. mjesto pobjedivši u polufinalu i finalu odlične natjecateljice iz STK Splita i to s teških, ali zasluženih 3:2 u setovima i tako se plasirala direktno na državno prvenstvo. Druga natjecateljica Morana Đugum, bez velikog iskustva u ovakvom natjecanju, nije uspila proći grupno natjecanje.

Muški dio natjecanja prošao je uz dominaciju nmalih šibenskih stolnotenisača koji su svi prošli grupno natjecanje, izborili 1/4 finala i tu su se oprostili od Vite Žmare i Šime Klarića koji će ipak morati pričekati s natjecanjima u većoj kategoriji od svoje.

Luka Borak je povrijedio skočni zglob, ali je unatoč tome uspio doći do 1/4 natjecanja, kao i Frane Klarić. Gabrijel Katić i Fabio Šanić su se međusobno natjecali u 1/2 finala i jedan od njih je morao izgubiti. Ovoga puta to je bio Fabio Šanić, iako je vodio sa 2:0 u setovima i zasluženo osvojio 3. mj. Gabrijel se u finalu sastao sa natjecateljem iz STK Splita od kojeg je izgubio, ali se ipak plasirao na državno prvenstvo koje je na rasporedu početkom lipnja.

- Čestitke svim natjecateljima sa željama za daljnjim uspjehom i na državnom prvenstvu i ostalim natjecanjima koja nas još očekuju do ljeta – poručili su iz kluba.