Treba nam čudo

Hrvatska uvjerljiva protiv Belgije, ali za četvrtfinale igra samo teorija

Ostali sportovi   |   Autor: HINA   |   21.01.2023 u 20:29

Hina/EPA
U susretu 2. kola skupine IV drugog kruga Svjetskog prvenstva, hrvatska rukometna reprezentacija je u Malmou svladala Belgiju s 34-26 (21-13) i tako još uvijek ostala s teoretskim izgledima za plasman u četvrtfinale.

Nažalost, ranije je Egipat pobijedio Bahrein i osigurao mjesto u četvrtfinalu, a Hrvatskoj ostaje tek mizerna šansa da će afrički prvak svladati i Dansku, pa se temeljem gol-razlike ugurati među osam najboljih. Hrvatska želi i devetu poziciju, koja vodi u olimpijske kvalifikacije, a za to će se morati dobiti Bahrein u zadnjoj utakmici.

Hrvatska je utakmicu otvorila na pravi način, s čvrstom obranom i poletnim napadom, pa su Kauboji poveli s 3-0. Obranama vratara Mate Šunjića, njih čak 9 u prvom dijelu, Hrvatska u 13. minuti dolazi do prednosti 10-4, a na poluvremenu je razlika narasla na 21-13.

U 39. minuti naša prednost odlazi na +11, da bi potom uslijedilo nekoliko promašenih "zicera", očitog umora kod Hrvatske i fantastičnih obrana belgijskog vratara Lettensa. Cijelo drugo poluvrijeme prošlo je bez ritma, uz puno tehničkih pogrešaka i obrana vratara, pri čemu je hrvatski čuvar mreže Mate Šunjić je imao izvrsnih 20 obrana i proglašen je igračem utamice.

Kod Hrvatske je Marin Jelinić dao 6 golova,a Filip Glavaš i Ivan Martinović po pet.

Posljednje kolo je na rasporedu u ponedjeljak, 23. siječnja kada će igrati SAD - Belgija, Hrvatska - Bahrein, te Egipat i Danska.

Prve dvije reprezentacije izborit će nastup u četvrtfinalu.

"Dobro otvaranje, dobar naš vratar i zabili smo puno lakih pogodaka. Šteta što u drugom dijelu nismo to izdržali energetski, bilo je problema s ozljedama. Pohvaljujem Šunjića za 20 obrana, imao je izvrsnu izvedbu.  Ne treba gledat Dance, važno je dobiti utakmicu s Bahreinom i osvojiti deveto mjesto i kvalifikacije za Olimpijske igre. To nam je sada primarni cilj", kazao je hrvatski izbornik Hrvoje Horvat.

HRVATSKA - BELGIJA 34-26 (21-13)

HRVATSKA: Kuzmanović, Šunjić; Mihić, Duvnjak 2, Gojun, Kraljević, Šarac 3, Karačić 1, Musa 2, Šebetić 4, Cindrić 3, Martinović 5, Šušnja, Šipić 3, Glavaš 5, Jelinić 6.

BELGIJA: Lettens, Braun 2, Brixe, Vancosen 3, de Beule 1, Qerimi 4, Kotters 4, Vanhove, Colman, Kedziora 2, Spooren 3, Serras, Gille, Ooms 1, Robins 4, Glorieux 2.