Repriza lanjskog finala

Josip fasade West Ham Ražine i ovog puta stigao do finala: Može li do titule?

Ostali sportovi   |   Autor: Š.I.   |   16.07.2021 u 14:51

Marko Ledenko-Mane
U četvrtak je odigrano odlično polufinale malonogometnog turnira “Vukšić kup 2021. “. U polufinalu su ostale četiri najbolje ekipe i gledatelji su zaista bili oduševljeni odličnim utakmicama i potezima malonogometnih velemajstora.

Ekipa  Caffe bar Ivanac iz Selina bila je žestoko nabrijana da skine malonogometni skalp prošlogodišnjem  pobjedniku turnira Biloj Vlaci, ali su pregorili u prevelikij želji za pobjedom. Caffe bar Ivanac krenuo je odlično i preko  Nina Jurjevića poveli su 1:0. Nastalo je veliko slavlje igrača caffe bar Ivanca nakon ranog vodstva, ekipa iz Selina u nastavku je sjajno  igrala i stvarala šanse. Bila Vlaka se nije dala smesti nakon brzog vodstva protivnika nego je mudro, smireno i  maestralno taktički odigrala drugo pluvrijeme.

Bila Vlaka je u drugom poluvremenu odigrala svoju poznatu igru s kratkim uigranim pasovima i  iz uigranih  akcija pogađala mrežu protivnika. Ekipa iz Selina, predvođena najboljim mladim hrvatskim reprezentativcem Josipom Jurlinom, pokušala je žestokim presingom poravnati rezultat,  ali  nisu uspjeli u svojoj namjeri. Bila Vlaka je pobijedila 3:1 i zasluženo po drugi put igra finale u Vukšiću.

Prošlogodišnji finalist turnira u Vukšiću Josip fasade West Ham Ražine i Drage također su odigrali veliku utakmicu. S obje strane kao na tekućoj vrpci redale su se sjajne prilike  i potezi  malonogometnih majstora. Svakoj ekipi pripalo je po jedno poluvrijeme. West Ham bio je bolji u prvom, a Drage u drugom poluvremenu. West Ham je brzo poveo 1:0 i nametnuo svoj žestoki ritam igre i brzo proigravanje i takvom igrom zbunio odličnu ekipu Drage. Drage sjajno uzvraćaju i preko Stipe Horvata poravnavaju na 1 :1.

U drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli pravu malonogometnu poslasticu. Iz brze i uigrane  kontre West Ham je poveo 2:1. Do kraja utakmice Drage su ubacile u petu brzinu , stvarale  šanse,  ali lopta nije htjela u gol i ekipa Josip fasade West Ham Ražine uspjela je sačuvati pobjedu 2:1. Nakon zadnjeg sučevog zvižduka ekipa  Josip fasdade West Ham Ražine slavila je veliku pobjedu i prolazak u veliko finale  turnira u Vukšiću.

Gledat ćemo reprizu prošlogodišnjeg finala Bila Vlaka -Josip fasade West Hama Ražine. Vidjet ćemo hoće li Bila Vlaka uzeti duplu krunu ili će Josip fasade West Ham Ražine napraviti osvetu za prošlogodišnji poraz u finalu.

Finalna večer na rasporedu je  u subotu 17. srpnja.

20.30 h   Utakmica za 3.mjesto : Caffe bar Ivanac  Seline - Drage

21:30 h   Revijalna utakmica mlađih pionira : Croatia Stankovci-Velebit

22:30  h   Veliko finale :  Josip fasade West Ham Ražine – Bila      Vlaka