U konkurenciji 40 ekipa

Josip fasade West Ham Ražine pobjednik je malonogometnog turnira ‘Vukšić kup 2021.’

Ostali sportovi   |   Autor: Š.I.   |   19.07.2021 u 11:43

Marko Ledenko-Mane
Na veličanstven način zvršen je malonogometni nogometni turnir "Vukšić kup 2021.", na kojem je sudjelovalo 40 ekipe iz Zadarske, Šibensko-kninske i Splitsko-Dalmatinske županije. Slavlje je pripalo ekipi Josip fasade West Ham Ražine iz Šibenika.

Vukšićka malonogometna  Arena je po ocjeni svih ljudi koji su bili nazočni na finalu, sada najljepše malonogometno igralište u Dalmaciji. U petnaest dana trajanja turnira svi putevi  vodili  su u Vukšić,  koji je bio malonogometni centar Dalmacije.

Finalna završna večer počela je utakmicom za treće mjesto između caffe bar Ivanac iz Selina i Draga. Ekipa Caffe bar Ivanac po prvi put je nastupio na turniru i pokazali su svoju kvalitetu plasiravši se među četiri najbolje ekipe turnira.  Od prve minute krenuli su žestoko predvođeni najboljim mladim hrvatskim reprezentativcem Josipom Jurlinom  i brzo poveli 2 :0. S tim rezultatom  završeno je prvo poluvrijeme. Drage su u početku drugog poluvremena žestoko uzvratile  i preko  Šime Colića -Škuce poravnali rezultat na 2:2. Šime Colić –Škuca je u dvije minute topvskim  udarcima dao dva neobranjiva eurogola i doživio ovacije punih tribina. Po tradiciji Vukšićkog turnira svaka druga utakmica završavala je na šesterce , tako je bilo i s ovom za treće mjesto. U ruletu šesteraca Drage su bile uspješnije i osvojile treće mjesto.

U revijalnoj utakmici mlađih pionira ekipe Croatije Stankovci  Velebita pokazale su kvalitetan nogomet, vidi se stručna ruka trenera Grge Pelaića i Ivana Marjanovića.

U dugoočekivanoj reprizi  prošlogodišnjeg finala  sastali su se prošlogodišnji pobjednik turnira Bila Vlaka i Josip fasade West Ham Ražine. Prvo poluvrijeme počelo je silovitim napadima s obje strane i gledatelji su bili oduševljeni da slijedi velika finalna utakmica. Prijelomni trenutak finalne utakmice zbio se kada je vratar Bile Vlake Perica u  petoj minuti  utakmice  u svom šestercu  bez posjeda lopte srušio protivničkog igrača Perića. Sudac  Antonio Čvrljak pokazao je vrataru Perici crveni  karton i bacio u očaj ekipu Bile Vlake.

Nakon isključenja odličnog  vratara  Perice, Bila Vlaka nije mogla niti u jednom segmentu igre parirati vrhunskoj ekipi Josip fasade West Ham Ražine. West Ham je brzo poveo  2: 0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.  U početku drugog dijela utakmice Bila Vlaka krenula je žestokim napadima da što brže poravna rezultat, ali iskusni “Englezi “ iz kontre postižu pogodak za 3:0. Bila Vlaka se ne predaje i preko Jurića smanjuje na 3:1 i budi nadu u preokret. Sve je ostalo na velikoj želji i pokušajima Bile Vlake, jer su Josip fasade West Ham Ražine postigli još dva gola i konačnim rezultatom 5:1 osvojile prestižni turnir u Vukšiću. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka nastalo je veliko slavlje ekipe Josip fasade West Ham Ražine.

Prije finalne utakmice organizator turnira, Športsko društvo Vukšić organizirao je bogatu tombolu, gdje je glavna nagrada bila je mikrovalna peć. Nakon uručenja nagrada najboljim pojedincima i ekipama, uslijedio je veliki vatromet  za pamćenje. Do ranih jutarnjih sati uz veliki prigodan domjenak  sve nazčne goste zabavljala je grupa Anita i malo vitra iz Splita.

Igralište pod Gradinom . Gledatelja 1000. Suci: Antonio Čvrljak i Ivan Tucak (Šibenik)

Finale : JOSIP FASADE WEST HAM RAŽINE – BILA VLAKA        5:1

JOSIP FASADE WEST HAM RAŽINE : Mutić,  Čizmić,  Celić , Radić,  Perić  1,   Tešija  1,  Troskot,  Jamičić,  Copić   ,  Sekulić  2, Gotovac,  Šamija  1. Voditelj ekipe : Ivan Crljen

BILA VLAKA : Perica,  Buljan,  Lisica,  Jurić  1,  Marčić, Tokić,  Šarić  ,  Roguljić  ,  Barać,  Mandurić,  Bradarić. Voditelj ekipe :  Frane Pleić

Revijalna utakmica mlađi pioniri : CROATIA STANKOVCI- VELEBIT        2:1

CROATIA STANKOVCI : Šarlija  1,  I.Vunić,  D.Radulović, I.Radulović  1,  K.Vunić, F. Klarić,  Miletić,  Pelaić,  M.Biluš, Klaudija Klarić, F.Biluš,  Kučić. Voditelj ekipe : Grgo Pelaić

VELEBIT : Uskok,  Vulelija,  Brkljača,  Šimunac,  Klobučar  1,Božina,  Mlakić,  Dević,  Čumurdžić,  Nimac,  Mamić. Voditelj ekipe : Ivan Marjanović

Utakmica za 3. mjesto :  DRAGE – CAFFE BAR IVANAC SELINE           (2:2)        13 :12

DRAGE : Stojanov  ,  Kardum,  R.Stojanov  ,  P. Colić,  Kuman , Horvat  ,  Čačić  ,  Remšak  ,  Erlić,  Fantov,  Š.Colić-Škuca   2,  Nakić. Voditelj ekipe : Andrija Kazija

CAFFE BAR IVANAC SELINE : Šarić  ,  Sušić,  Jurlina, J. Kresović, Juričić ,  Jukić ,  Šimurina,  Lipotica  1,  Jurjević   1,  Ban,  Vučković , L.Kresović, Voditelj ekipe : Luka Jukić