OBJAVA: 12.03.2019, 18:28h   •   IZMJENA: 12.03.2019, 18:28h   komentara   •     ISPIŠI

Uzvrat za vikend u Splitu

Facebook Naši Tići Juniori MNK Heroji Vodice nanijeli poraz vršnjacima Split koji su neporaženi 1 096 dana
12.03.2019, 18:28h

Pravoj futsal poslastici mogli su u nedjelju svjedočiti gledatelji u vodiškom "Balonu". U prvom polufinalnom susretu doigravanja za prvaka regije "Jug" te za sam plasman na završnicu prvenstva Hrvatske za juniore sastali su se domaćin MNK HEROJI 2007 i FC SPLIT.

Dečki iz Splita, inače aktualniprvaci Hrvatske, ušli su u utakmicu kao izraziti favoriti s željom da lagano apsolviraju domaćine i produže svoj niz nepobjedivosti koji je trajao punih 1 096 dana. No, Heroji su u utakmicu ušli onako kako im je i ime te su predvođeni trenerom Ivicom Podrugom nametnuli fanatično visok ritam utakmice.

To im se isplatilo već u drugoj minuti kada nakon jednog kontranapada poentira Pervan. Splićani su se uspjeli konsolidirati te dvama pogotcima Radića preokrenuti rezultat. No, to nije pokolebalo domaćine i na poluvrijeme se odlazi poravnatim rezultatom. Fenomenalan gol za izjednačenje postigao je Jurin koji je izmakao pozornosti svog čuvara i jednu visoku loptu koja mu je bila namijenjena samo lagano prebacio preko vratara gostiju Čizmića.

U drugo poluvrijeme puno bolje ulazi Split. Stvaraju nekoliko izglednih prilika ali rezultat ostaje nepromijenjen do 27. minute. Tada ponajbolji igrač Heroja, Mudronja, kreće u solo prodor prema protivničkom golu, uspijeva se othrvati svojim čuvarima i prekrasnim udarcem iz kosa pogađa suprotne rašlje Splićana. Ovaj gol je unio dosta pomutnje u redove gostiju koju je  samo dvije minute kasnije najbolje iskoristio Pervan i svojim drugim golom povisio prednost Heroja na 4:2.

Gosti se tada odlučuju na igru s dodatnim igračem što im donosi polovičan uspjeh. Iako je svojim trećim pogotkom Radić nakratko smanjio prednost Heroja, Jurin je iskoristio jednu grešku gostiju i u posljednjoj minuti postavio konačnih 5:3.

Tim rezultatom prekinuti je veliki niz od 1 096 dana bez poraza splitske momčadi. Uspjeh mladića iz Vodica još je veći kada se spomene da je momčad Splita koja je istrčala na teren u nedjelju okosnica Hrvatske juniorske futsal reprezentacije.

- Ovaj vikend igra se uzvrat u Splitu i svakako nema bolje pozivnice od ovog rezultat i našem izborniku da dođe pogledati istu i uvjeriti se kako i van Splita ima perspektivnih majstora maloga baluna – poručuju iz MNK Heroji Vodice.