OBJAVA: 18.11.2018, 23:30h   •   IZMJENA: 18.11.2018, 23:30h   komentara   •     ISPIŠI

Kuglačima Šubićevca uvjerljiva pobjeda nad Porečom

U sedmom kolu 1.B hrvatske lige Jug kuglači Šubićevca bili su domaćini neugodnoj i vrlo kvalitetnoj ekipi Istre iz Poreča. Šubićevac je fantastičnom igrom došao do uvjerljive pobjede od 7-1 (3408-3338).

Facebook Kuglačima Šubićevca uvjerljiva pobjeda nad Porečom
18.11.2018, 23:30h

Ovi bodovi, ostvareni protiv jakog protivnika, vrijede višestruko, a pogotovo jer je Šubićevac igrao bez najboljeg igrača i trenera Ivice Skorića i Josipa Skorića koji je uhvatio formu i počeo dobro igrati. Bez takva dva pojedinca svaka ekipa bi imala problema pošto rezervni igrači nemaju tu kvalitetu da ih zamjene u rezultatskom smislu. Međutim, igrači Šubićevca se nisu predavali i "svlačionica" diše kao jedan, a uz odlično navijanje i bodrenje među suigračima Šubićevac je došao do uspjeha i vrlo bitne pobjede.

U prvom bloku igrača na stazu izlazi Ivan Skorić protiv Željka Matoševića. Smirenom i koncentriranom igrom Skorić dolazi do uvjerljive pobjede od 3-1 u setovima i 586-542. Moramo naglasiti da je mladi Ivan Skorić osvježenje ove godine za ovu ekipu i fenomenalni rezultati na stazama Šubićevca donose prevagu za konačni rezultat.

U drugom paru istog bloka igrača Josip Blažević nastavio je s dobrim rezultatima i pobjedama i iskoristio mali kiks ponajboljeg i jednog od najiskusnijih gostujućih igrača Nikice Kučana. Blažević je kod rezultata 2-2 u setovima donio pobjedu zbog više oborenih čunjeva (555-548). Ovdje smo vidjeli jako izjednačenu igru dvojice "starih" znanaca i rivala, a Blažević je bio smireniji i precizniji u datom trenutku.

Ivan Tomić u trećem paru za protivnika je imao Nadira Ravnića kojeg je s 3-1 u setovima i rezultatom 587-580 u čunjevima pobijedio i svojoj ekipi donio bitan poen. Ovdje smo vidjeli veliku borbu i nadmetanje i kvalitetno kuglanje. Ravnić je odlično otvorio susret i s 175 u prvom setu došao do uvjerljivog vodstva. U tom setu Tomić je dosta dobro pogađao, ali nije imao sreće da dođe do visokog rezultata. U nastavku susreta Tomić je pokazao više strpljenja, koncentracije i upornosti po čemu je poznat u igri i slijedeća tri seta osvojio i uspio stopiti razliku čunjeva koju je izgubio u prvom setu.

U tim trenutcima Šubićevac je vodio s 5-0 i imao +58 čunjeva prednosti, ali kad igrate oslabljeni to nije nikakva garancija za pobjedu. U nastavku na stazu izlazi Zdenko Pavlic protiv Zorana Lovrića. Ovaj par je bio ključan za Šubićevac i sve oči su bile na ovaj dvoboj jer pobjedom Pavlica utakmica se rješava za domaćina. Pavlic je nastavio s odličnom igrom i formom u ovom prvenstvu tako da je Lovrića uvjerljivo pobijedio s 3-1 i 611-555 u čunjevima. Jedini igrač s preko 600 čunjeva i ovaj put nosi epitet igrača utakmice i čini jednu prevagu u ekipi Šubićevca gdje je prošle godine nije bilo kod ovog igrača jer da podsjetimo Pavlic je bio igrač svjetskog formata i bivši trostruki Svjetski prvak u različitim kategorijama. Sigurni smo da ostali igrači imaju što naučiti od ove kuglačke legende.

U petom paru kapetan Šubićevca Ante Skorić u jako neizvjesnom i dramatičnom susretu za protivnika je imao Tomislava Kovača kojeg je za dva čunja uspio pobijediti 552-550. Ante još nije spreman za puno opterećenje jer ima ozljedu leđa, ali za ovu utakmicu je bio prisiljen igrati pošto su igrački "tanki" i na kraju mu se taj trud isplatio.

Jedini poen za Istru osvojio je Dario Prađeno protiv Branka Klisovića. U ovom susretu kvaliteta je bila na strani najboljeg gostujućeg igrača i Prađeno zasluženo odnosi poen.