OBJAVA: 26.05.2018, 06:55h   •   IZMJENA: 26.05.2018, 07:00h   komentara   •     ISPIŠI

Druga utakmica polufinala

www.mnk-crnica.hr Malo nedostajalo da 'skinu' Splićane: Zadnja minuta drugog produžetka kobna za Crnicu
26.05.2018, 06:55h

U uzvratnoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, koja je na Baldekin privukla mnoštvo gledatelja, Crnica je u zadnjoj minuti drugog produžetka poražena od Split Tommy-a s 3:2.

Prije početka dvoboja najveću pozornost gledatelja privukao je dolazak na tribine velikog trenera HNK "Rijeka" Matijaža Keka.

Crnica je u utakmicu ušla bez ozlijeđenih Mijata i vratara Radaja, a Vukičević nije bio dovoljno spreman. Utakmica je krenula borbeno s obje strane, a Crnica je sjajno ušla u utakmicu te nije bila impresionirana gostima u niti jednom trenutku. U 4. minuti jednu grešku Splićana koristi kapetan Dragan Vuković i dovodi Crnicu u vodstvo na oduševljenje šibensku publike. Mogao je Perić povisiti vodstvo Crnice, ali fliper u šest metara Splićana ipak nije završio iza leđa Luketina.

Crnica je u uvodu utakmice djelovala sigurno i staloženo, a Mišković je vrlo dobro djelovao na vratima. Veliku prigodu u 14. minuti za poravnanje imao je Ćorluka, ali sreća je spasila Crnicu. U 17. minuti lijepu kombinaciju Pavića i Vukovića zaustavlja Luketin. Odmah nakon pokušao je Nospak iz slobodnjaka, ali Luketin je na svojoj razini. U 18. minuti Marić odmjerenim udarcem s desetak metara poravnava rezultat na 1:1. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu nastavila se ravnopravna borba. U 23. minuti Mišković odlično brani udarac Fideršeka, a na drugoj strani Luketin je uspješniji od Vukovića. U 28. minuti čudesna prilika za Crnicu, Niko Škugor pronalazi Perića koji može asistirati Vukoviću, ali i zabiti, on se odlučuje za nešto između, a Luketinu je to dovoljno da upiše još jednu obranu. U 28. minuti prvi sudac Hasić poništava pogodak Mare Đuraša jer je u trenutku postizanja zgoditka njegov suigrač pomaknuo okvir vrata. Uslijedili su protesti klupe Split Tommy-a, ali Hasić nije imao milosti. Split je napao još jače, ali u Mišković fantastično brani udarac Perića. Domaćin se borio na krilima publike koja mu je u tim trenucima bila šesti igrač.

U 31. minuti Suton se spetljao, Radić mu uzima loptu, ali ne uspijeva ugurati u prazna vrata. U tim trenucima isključen je pomoćnik Acoste Duje Maretić zbog učestalog prigovaranja. Minutu nakon fortuna spašava Crnicu kada Ćorluka pogađa stativu. Padala je Crnica sa snagom, a u tim trenicima Mišković ju je držao na životu s dvije velike obrane. U 34. miniti Crnica je napravila tri prekršaja u minuti, a Split Tommy igrao je u istom ritmu. Odjednom kao Fenix iz pepela uzdigla se Crnica te u dva navrata preko Vukovića i Radića digla gledatelje na noge, ali Luketin je bio večeras zaista pravi. 3:40 do kraja napravila je Crnica peti prekršaj te do kraja utakmice morala je biti itekako pažljiva.

U zadnjoj minuti Mladen Perica pokušao je s Pavićem kao igračem vratarom, ali rezultat se nije do kraja mijenjao te se ušlo u produžetke. U prvom produžetku sjajno je igrala Crnica. Prvo prilika Nospaka, pa još bolja Radića i onda kazneni udarac za Crnicu i isključenje igrača gostiju Perića. Kazneni je iznudio Radić i sam ga realizirao za delirij u dvorani. Mogla je Crnica otići na 3:1, ali dobar šut Perišića odlazi pokraj vratiju. 33 sekunde prije kraja prvog produžetka Suton poravnava na 2:2 lukavim udarcem uz prvu vratnicu. U 47. minuti Niko Škugor asistira Periću na stativi , ali Perić za malo kasni. U zadnjoj minuti Split sretno i spretno dolazi do pobjede preko Mare Đuraša. Crnica je krenula na sve ili ništa, ali nije bilo vremena.

- Bio je ovo sjajan kraj čudesne sezone Mnk Crnice. Hvala gledateljima i svim akterima koji su bili dio naše predivne prvoligaške premijere. Ovo je kraj sezone za naš klub, a sljedeće sezone ćemo biti još bolji, još jači! Čestitke Split Tommy-u na prolasku u finale. U dvije utakmice bili su bolja momčad i zasluženo idu u finale – poručili su iz Crnice.

MNK CRNICA - FC SPLIT TOMMY - 1:1 (1:1)
Nakon produžetaka:   2:3
I.HMNL - Druga utakmica 1/2 za prvaka Hrvatske
S.D. Baldekin,25.5.2018. u 20:30 sati
Gledatelja: 500
Suci: A. Hasić (Jastrebarsko), M. Blažin (Zagreb), M. Lešković (Zaprešić), T. Solenički (Zaprešić)
MNK CRNICA: Mišković, Perić, Zorica, Nospak N.Škugor, I.Škugor, Pavić, , Vuković (kap.), Perišić, Ljubić, Radić; Trener: Mladen Perica Štrla; Pomoćni trener: Andrija Bakula.
FC SPLIT TOMMY: Luketin, Ćorluka, Suton, Perić, Novak, Jukić, Kosor, Grcić, Ivanković, Đuraš, Jurlina, Fideršek, Vladović, Sekulić. Trener: Victor Acosta Garcia.
Strijelci: 1:0 D.Vuković 4', 1:1 Marić 18', 2:1 Radić 24'(ku),  2:2 Suton 45' , 2:3 Đuraš 50'