Početak drugog dijela prvenstva

Malonogometaši Crnice bez bodova kod Vrgorca

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   20.01.2023 u 23:09

Facebook/Futsal Crnica
U 12. kolu Prve HMNL, odnosno prvom kolu drugog dijela lige, u Vrgorcu je istoimeni domaćin svladao Crnicu sa 3:2 (2:0). Crnica je u 36. minuti došla do privremenog remija, no već u sljedećoj minuti domaćini su postigli pobjedonosni pogodak.

Vrgorcu je pripao početak i kraj prvog poluvremena. Prvo je u 3. minuti Gašpar našao Boškovića slobodnog na suprotnoj stativi, a u 19. su Crničani sami poklonili Vrgorcu gol; prvo je Radić izgubio loptu u vlastitoj polovici, a onda je sve rezultiralo sa Vukovićevim autogolom pri pokušaju uklanjanja opasnosti. Prije toga, Crnica je imala veliku priliku u 18. minuti.

U nastavku Crnica u 22. minuti ima kontru 3 na 2, koja se završava Copićevim pogotkom sa lijeve strane, iz drugog pokušaja. U sljedećoj minuti Guilherme je dobio crveni karton pa je Crnica imala priliku s igračem više sljedeće 2 minute doći do poravnanja. Nisu je iskoristili, no period bolje igre iskoristili su blizu kraja utakmice. U 36. je Wallysson s ruba kaznenog prostora pogodio suprotnu vratnicu, od koje se lopta odbila u gol. U sljedećoj minuti Crnica je imala šansu i za vodstvo, no ta situacija na kraju je završila kontrom domaćih iz koje je Bošković zabio za pobjedu, svladavši vratara Luketina jedan na jedan.

Nije Crnica više imala prilike, dok je Vrgorac iz šestog akumuliranog faula zamalo postigao još jedan gol.

Vrgorac-Crnica 3:2 (2:0)

Dom sportova Davor Jović, Vrgorac, gledatelja 400. Suci Miloslav Šimac, Goran Duvnjak, Marko Munjiza, Marin Sokol, delegat Dino Doljanin, kontrolor suđenja Antonio Pejić

Strijelci: 1:0 Bošković (3′), 2:0 autogol Vuković (19′), 2:1 Copić (22′), 2:2 Wallysson (36′), 3:2 Bošković (37′)

VRGORAC: Senad Poračanin, Guilherme Dos Santos, Mateo Stanković, Mateo Kozarić, Josip Govorko, Marko Gašpar, Josip Bošković, Dane Raos, Mate Marinović, Duško Martinac, Zdravko Turić, Toni Kirevski, Ivan Grbavac, Ivan Vukosav, trener Saša Subotić
CRNICA: Žarko Luketin, Wallysson Da Cruz Bandeira, Niko Škugor, Danjel Knežević, Paulo Katuša, Dragan Vuković, Marinko Šamija, Antonio Perić, Nenad Knežić, Josip Radić, Jure Copić, Jakov Mudronja, Josip Jolić, trener Mladen Perica-Štrla

Akumulirani faulovi: Vrgorac 10 (5+5), Crnica 9 (3+6)
Crveni karton: Guilherme (23′) za Vrgorac

S ovom pobjedom Vrgorac je trenutno peti na tablici sa 13, Crnica je još uvijek treća sa 16 bodova. Sljedeći petak u 20 sati na Baldekinu će igrati Crnica-Square.