Finale u nedjelju

Malonogometaši Šibenik 1983 u finalu Superkupa: Bolji od Puljana nakon penala

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   09.09.2023 u 19:53

Pixsell/ Marko Prpic
Malonogometaši Šibenika 1983 igrat će finalni susret Superkupa. Na završnici koja se igra u Zagrebu u polufinalnom su susretu boljim izvođenjem penala porazili Stanoinvest Futsal Pulu. Bilo je 5:4 za momčad Tea Strunje.

Šućur je u petoj minuti Šibenčane doveo u vodstvo. Dean Moravac izjednačio je u 14., da bi odmah potom Imširović ponovno vratio prednost na šibensku stranu. Da se na poluvrijeme ode rezultata 2:2 pobrinuo se Felipe koji je zabio u 19. minuti.

Daniel Moravac u 30. minuti Puljanima je donio prvo vodstvo na utakmici. Stvari je na početak već u idućoj minuti vratio Škugor.

Završilo je rezultatom 3:3 pa se krenulo u penale gdje su Šibenčani bili mirnije 'glave', precizniji, pa su izborili nedjeljno finale gdje ih čeka bolji iz dvoboja Futsal Dinama i Olmissuma.

Kontrolor suđenja: Nikola Petir
STANOINVEST FUTSAL PULA: Roberto Aparecio Junior Gozi, Daniel Moravac, Dean Moravac, Danis Hrgota, Jesus Manuel Blazquez Pacheco, David Mataja, Belmin Hasanbašić, Felipe Echavarria Echeverry, Stefano Galešić, Vitor Renoldi De Queiroz Carreira, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Franco Agustin Grillo, Florijan Cindrić, trener: Alvaro Martinez Castillo
ŠIBENIK 1983: Mascarenhas Nazario Kaue, Mario Žumberac, Franko Cinotti, Zvonimir Šućur, Bartul Ora, Dominik Nadoveza, Antonio Imširović, Thomas Monteiro Silva, Ivan Škugor, Ante Kosor, Franko Knez, Josip Ćoran, Mikhael Almeida Carvalho, trener: Teo Strunje
STRIJELCI: 0:1 Šućur (5′), 1:1 De. Moravac (14′), 1:2 Imširović (15′), 2:2 Felipe (19′), 3:2 Da. Moravac (30′), 3:3 Škugor (31′)
PENALI:
Renoldi – 1:0, Šućur – 1:1, Chus – 2:1, Žumberac – 2:2, Vukmir – 3:2, Monteiro – 3:3, De. Moravac – greda, Škugor – 3:4, Bilić – 4:4, Nadoveza – 4:5