Sudjeluju ekipe i iz Šibensko-kninske županije

Malonogometni turnir ‘Vukšić Kup 2021.’: 40 ekipa bori se za naslov pobjednika

Ostali sportovi   |   Autor: Š.I.   |   07.07.2021 u 17:15

Marko Ledenko-Mane
Započeo je “Vukšić kup 2021. “, jedan od najpoznatijih malonogometnih turnira u Dalmaciji na kojem sudjeluje 40 ekipa iz Zadarske, Šibensko-kninske i Splitsko –dalmatinske županije.

Vukšić i cijela benkovačka okolica  s velikim nestrpljenjem čekali su  početak ovog turnira, svjesni da će uživati u vrhunskim malonogometnim utakmicama. Turnir je počeo 2. srpnja, odigrano je mnogo lijepih i kvalitetnih utakmica. Tri utakmice su završile tek nakon izvođenja šesteraca što  sve govori koliko je turnir kvalitetan i zanimljiv.

Vrana i Bulić  odigrali su ravnopravnu utakmicu, gdje je Vrana  do zadnjih minuta imala  vodstvo 1 : 0. Bulić je u zadnjim minutama izjednačio i na šesterce  zasluženo  prošao dalje u sljedeće kolo. Banjevci su također imali dva puta vodstvo 1:0 i 2:1,  ali tada nastupa prava malonogometna drama: u  zadnjoj minuti Domagoj Perica poravnava na 2:2. Dola boljim izvođenjem šesteraca prolazi dalje i baca Banjevce u očaj.

Konoba Nikol se dobro namučila protiv odlične mlade ekipe Domino iz Benkovca.  Pakoštane i domaća ekipa Čevulja odigrali su ljepoticu turnira.  Gledatelji su uživali u čvrstoj  utakmici s puno lijepih akcija i golova. Čevulja je rano povela 1:0, nastavila  je stvarati pritisak i izgledne šanse. Moćna ekipa Pakoštana ubacila je u petu brzinu i preokrenula rezultat na 2:1. Čevulja uzvraća  žestokim presingom i nastaje prava borba na terenu. Pakoštane iz brze kontre postižu konačnu pobjedu 3:1.

Igralište pod Gradinom.  Gledatelja: 100.  Suci: Branko Vrzić i Josip Pašara ( Šibenik )

PAKOŠTANE -  ČEVULJA           3 : 1

PAKOŠTANE : Maksan  1,  Šarin  1, Anić, Vučkov, D. Stojanov  1, Rosan, Mitrović,  B. Stojanov . Voditelj ekipe : Luka Šarin

ČEVULJA  : I.Marić  1,  M. Marić,  Skočić,  Kujundžić, Ledenko,  Lerotić,  R. Marić,  Penić. Voditelj ekipe: Ante Marić- Pode.

KONOBA NIKOL – DOMINO          4 : 2

KONOBA NIKOL : Žura,  Burčul  2,  Kojić,  Sentić,  Šarlija  1,  Orlović  1,  Gambiraža,  Ročak . Voditelj ekipe : Kristijan Starčević

DOMINO : Katuša,  Vukančić,  Jurica,  Vuksan-Ćusa, A. Čirjak,  Jurić,  Petrović, I. Čirjak

Voditelj ekipe : Luka Marinović.

DOLA STANKOVCI – BANJEVCI     ( 2 : 2 )     8 : 7

DOLA STANKOVCI : I. Dubravica,  Prekpaljaj,  D. Perica  1,  J. Dubravica,  Deur,  B. Perica,  Klarić,  Šimat  1. Voditelj ekipe : Dino Perica

BANJEVCI : I. Troskot  1,  Katuša,  N.Troskot,  Čačić, Baković,  Orlović,  Šarić,  Bačić,  Vukorepa,  L. Baković  1. Voditelj ekipe : Marko  Savić