OBJAVA: 02.09.2017, 13:11h   •   IZMJENA: 02.09.2017, 13:11h   komentara   •     ISPIŠI

Turnir sela pripao Vrsnom

Malonogometni turnir Ražine kup 2017.: Slavlje za Konobu Intrada

02.09.2017, 13:11h

Završeno je 15. izdanje malonogometnog turnira Ražine kup. Ovogodišnji osvajači su ekipa Konoba Intrada, dok je u turniru sela pobjednik Vrsno.

Finale turnira sela: Vrsno – Boraja 3:0

U prvoj utakmici revijalnog turnira snage gledali smo reprizu prošlogodišnjeg finala. Pomlađena ekipa Boraje u prvom poluvremenu je prijetila, ali lopta nije htjela u gol, što kažnjavaju igrači Vrsnoga, te preko Ivana Belaka dolaze u vodstvo. U drugom poluvremenu Borajci opadaju sa snagom, te pobjedu Vrsnoga potvrđuju prvo prekrasnim pogotkom Ivan Nakić, a potom i Ivan Plavčić koji svladava vratara Boraje u situaciji 1 na 1.

Utakmica za treće mjesto: All In – Mali Japan Ražine 1:0

U utakmici za treće mjesto vidjeli smo utakmicu s mnogo prigoda, ali gledatelji su u njoj vidjeli samo jedan pogodak. U utakmicu su obje ekipe ušle rezervirano, te su obje ekipe prijetile samo iz daljine. Jedan takav pokušaj Stipe Bušca urodio je plodom, te na polovici prvog poluvremena ekipu All Ina doveo u vodstvo. Nakon primljenog pogotka 'Japanci' su preuzeli inicijativu, te ne koriste nekoliko lijepo izrađenih akcije. S druge strane, igrači All Ina prijete iz kontre, ali vratar Malog Japana zaustavlja sve pokušaje.

U drugom poluvremenu 'Japanci' još više stežu obruč oko All Inova gola. U nekoliko navrata ozbiljno prijete 'Japanci', ali udarci Marčića, Nimca i Španje završavaju na okviru gola. Također, dva puta na drugu lijepo odigravaju Japanci, ali udarce Kunčića i Marčića brani vratar All Ina. Igrači All Ina prijete tek dva puta iz kontre preko Bušca, čije pokušaje sprječava vratar Japanaca, Neno Knežić, te jednom sa svoje polovice kada je Relja za malo neprecizan. Iako smo u utakmici vidjeli samo jedan pogodak, možemo reći kako su gledatelji mogli uživati u njoj, jer je u njoj viđeno mnoštvo prigoda.

Finale: Konoba Intrada – Vrtni Centar Dubrava

U finalnoj utakmici gledali smo ono najbolju utakmicu na turniru. U finalu su se susrele dvije ekipe koje su svojom igrom to i zaslužile, te su to i opravdali svojom predstavom na terenu. U utakmicu bolje ulaze igrači Konobe Intrade, koje već u 25. sekundi u vodstvo dovodi Toni Legčević, koji nakon odigrane akcije, s druge stative postiže pogodak. Veselje Kaštelana nije bilo dugog vijeka, te već u 4. minuti Tino Junaković poravnava rezultat iz slične akcije kao u prvom golu Kaštelana, na asistenciju Kartela.

Nakon primljenog pogotka igrači Konobe Intrade preuzimaju inicijativu, te prijete preko Legčevića iz daljine, a njegova dva udarca brani Kartelo. Potom svoj udarac okušava i Kovačević, ali vratnica zaustavlja njegov pokušaj. Sredinom prvog poluvremena Konobu Intradu u vodstvo dovodi Pavičić, koji loptu gura u prazan gol na asistenciju Jelavića. Nakon primljenog pogotka prijete i Dubravljani, ali Tino Junaković kasni na drugoj. Potom prijeti i njegov brat Tony, čiji udarac s 8-9 metara zaustavlja vratnica. U 17. minuti Pavičić presijeca netočno dodavanje Kartela, lijepo pogađa u nebranjeni gol, te povisuje vodstvo Konobe Intrade. Vodstvom od 3:1 za Konobu Intradu se odlazi na poluvrijeme.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze Kaštelani, te prvo prijete preko Legčevića, koji presijeca loptu, te s centra gađa u prazan gol, ali njegov udarac je neprecizan za nekoliko centimetara. Potom prijeti i Pavičić, koji oduzima loptu, ali u situaciji 1 na 1 sa Škugorom, igrač Dubrave izlazi kao pobjednik. Nakon dvije lijepe prilike budi se i Dubrava, te prijeti preko Tina Junakovića, ali njegov udarac brani vratar Konobe Intrade. U 31. minuti Tony Junaković smanjuje zaostatak Dubrave, kada iz uigrane akcije s dva metra svladava Vranješa. Nakon primljenog pogotka prijete i Kaštelani preko Jelavića, koji izlazi sam pred Škugora, pokušava atraktivno svladati igrača Dubrave, ali njegov udarac završava pored lijeve vratnice.

U zadnjih 7-8 minuta igrači Dubrave stišću Kaštelane, te pokušavaju poravnati rezultat. U svojim pokušajima prednjači Kartelo, čije udarce iz daljine brani Vranješ. U 35. minuti Dubrava poravnava rezultat, kada nakon odlične akcije Kartelo s desne strane neobranjivo pogađa u suprotne rašlje Vranješova gola. Do kraja utakmice Dubrava je imala priliku i preokrenuti rezultat, ali odličan udarac Tina Junakovića brani Vranješ. U posljednjoj minuti i Kaštelani su imali priliku odnijeti pobjedu u regularnom dijelu, ali efektivni udarac Legčevića glavom završava na gredi.

Nakon neriješenog ishoda slijedilo je izvođenje penala, u kojima su igrači Dubravi prvi izvodili svoje udarce. Prvi je odgovornost preuzeo Ivan Škugor, te pogodio. S druge strane precizan je bio Toni Legčević. Drugi penal za Dubravu sigurno je pogodio Marko Kartelo. S druge strane siguran je bio Joško Jelavić. Treći izvođač za Dubravu bio je Tony Junaković, ali njegov udarac odlazi malo pored lijeve stative donjeg gola. Treći izvođač za Kaštelane bio je kapetan Toni Kovačević, koji je svojim pogotkom ekipi Konobe Intrade donio naslov pobjednika 15. Turnira Ražine Kupa.

- Možemo reći kako su gledatelji u posljednjoj utakmici imali što vidjeti, a koliko je dobra utakmica bila govori i podatak da je svih otprilike 800-900 gledatelja po isteku regularnog dijela utakmice počelo aplaudirati igračima – kažu nam organizatori.

Rezultati završnice:
Finale turnira sela:
Vrsno - Boraja 3:0 (Ivan Nakić, Ivan Belak, Ivan Plavčić)

Utakmica za 3. mjesto:
All In - Mali Japan Ražine 1:0 (Srđan Marić)

FINALE:
Konoba Intrada - Vrtni Centar Dubrava 3:3 ( 6:5 na penale (Robert Pavičić x2, Toni Legčević - Tino Junaković, Tony Junaković, Marko Kartelo ) Toni Legčević, Joško Jelavić, Toni Kovačević - Ivan Škugor, Marko Kartelo)

Sastavi četiri prvoplasirane ekipe i sastav pobjedničke ekipe Turnira sela:
1. mjesto - Konoba Intrada: Toni Kovačević, Joško Jelavić, Toni Legčević, Robert Pavičić, Matija Babić, Krešo Vranješ, Ivan Ćurković.
2. mjesto - Vrtni Centar Dubrava : Tony Junaković, Tino Junaković, Ivan Škugor, Toni Petrina, Marko Kartelo.
3. mjesto - All In: Stipe Bušac, Srđan Marić, Vicko Jelić, Josip Ćoran, Alen Zoričić, Jure Relja.
4. mjesto - Mali Japan Ražine: Danijel Burazer, Josip Kunčić, Neno Knežić, Denis Burazer, Josip Nimac, Marko Marčić, Bruno Španja.
1. mjesto Turnira sela - Vrsno : Ivan Plavčić, Ivan Belak, Ivan Nakić, Ivan Plavčić, Mladen Belak.

Najboljii strijelac turnira : Toni Petrina ( Vrtni Centar Dubrava ) - 10 pogodaka
Najbolji igrač turnira - Toni Legčević ( Konoba Intrada )